Chmelaři to se Lvy umí, nejlepším krotitelem je Zeman

BLŠANY (jt) – V uplynulé sezóně se Blšany zachránily v soutěži v posledním kole výhrou v Neštěmicích 6:3 a na té se třemi brankami podílel omilostněný Zemam. Stejný hráč předvedl, jak se střílejí branky do lví sítě i tentokrát.

Po třech prohrách potřebovali domácí nutně naplno bodovat, aby udrželi kontakt s čelem tabulky.
Po třech za sebou jdoucích porážkách jsme potřebovali získat 3 body, které by nám vrátili sebedůvěru a neprohlubovali bodovou ztrátu mezi námi a prvním místem. V tomto duchu zodpovědnosti a „trochu“ tlaku na mužstvo se neslo 60 minut zápasu. Naše hra byla kostrbatá a rozehrávka nebyla vždy bezproblémová. Zjednodušili jsme i hru, kdy jsme v tomto zápase používali jednodušší a přímočařejší přechod do útoku dlouhými míči za obranu soupeře. To nám přineslo v 10. minutě první gól, kdy Hruška míčem za obranu našel naběhnutého Vacka a ten dokázal překonat brankáře hostí. Hosté, ale v 15. minutě, trefili břevno a dorážka hlavou skončila mimo bránu. Ve 24. minutě jsme mohli navýšit skóre, kdy Vidlička vysunul Zdichynce a ten krásnou přihrávkou pod sebe našel Vacka, ale ten netrefil z 8 metrů bránu. Soupeř pokračoval ve své aktivní hře a ve 35. minutě byl blízko vyrovnání. Naštěstí pro nás Vidlička vykopával míč z brankové čáry. Ke konci první půle, po přímočaré akci, Vacek našel Zemana a ten míč dopravil do sítě. Pomezní rozhodčí ale signalizoval postavení mimo hru.
Do druhé půle nastoupil náš nejlepší střelec Böhm za zraněného Zdichynce. Doufali jsme, že budeme mít ještě větší kvalitu při zakončení a Böhm bude na sebe vázat velkou pozornost obránců. Ve 47. minutě Vidlička skvěle vysunul kolmicí Zemana a ten se nemýlil. Od tohoto momentu jsme získávali na větší jistotě a sebedůvěra některých hráčů rostla. V 58. minutě zmařil velkou šanci Zeman a z dorážky Cipruš trefil hlavou brankáře. Dvě minuty na to, Hruška opět krásným míčem za obranu našel tentokrát nabíhajícího Zemana a ten přehodil vybíhajícího gólmana a zvýšil na 3:0. Od tohoto momentu jsme už byli tím mužstvem, které sbíralo body na počátku sezóny. V 80.minutě Cipruš rozehrál rychle autové vhazování a Zeman individuální akcí předložil míč do prázdné brany Böhmovi. V 83. minutě si role naši útočníci přehodili, kdy Bohm kolmicí vyzval Zemana ke skórování. Zeman zakončil svůj hattrick a my jsme dokázali důležitý zápas bodově zvládnout.
Průběh utkání komentoval trenér Chmelařů Marcel Lička.

FK Chmel Blšany – FK Český Lev Neštěmice 5:0 (1:0)
Branky: 11. Vacek, 47., 60., 83. Zeman, 81. Böhm.
Rozhodčí:  Oborník, Trágr, Sejkora; ŽK: 1:2. 60 diváků.
Blšany: Jícha – Cipruš, Maršálek, Bořuta, Šimon – Hruška (74. Žampa), Vidlička, Zábrodský (79. Němec) – Zdichynec  (46. Böhm), Zeman, Vacek.