Chmelaři se výhru nad Modrou příliš nenadřeli

Blšany se před začátkem utkání vyfotili s transparentem podporujícím stop rasismu a pak se pustili do svého soupeře. Modrá je již téměř tradičním protivníkem na závěr. Hosté oslabeni o dva potrestané toho mezi chmelnicemi moc nepředvedli a prakticky se jen bránili.

Během úvodní osmi minutovky zahrávali domácí čtyři rohy a hodně nejistý Kratochvíl v bráně míče jen vyrážel před sebe. V 15. minutě vysunul Vidlička Zdichynce, ale i jeho pokus gólman Modré vyrazil. O tři minuty později však už musel kapitulovat. Vacek rychle zatáhl po pravé straně, odcentroval na vápno a tady Zeman parádně z voleje poslal míč do sítě. O dvě minuty později zahrával Vidlička rohový kop. Tentokrát v voleje pálil Hruška, ale jeho střelu obránce stačil zblokovat nad. Další branková radost přišla ve 39. minutě. Pár metrů za vápnem se uvolnil Zeman a krásně zakroutil míč za Kratochvílova záda. První pokus Modré přišel čtyři minuty před přestávkou. To pálil kapitán Čapek, ale Jíchy vyrazil na roh. Ve 43. zahrávali sice hosté roh, ale o míč přišli, útočnou akci založil Zeman, který ve vápně našel Vacka a bylo z toho 3:0.

Převaha Chmelařů pokračovala i po přestávce. V 50. poslal centr Zdichynce střídající Míča do tyče.

Pak se na chvilku dostali do hry hosté, ale Jíchu vážněji neohrozili. Až v 69 musel musel zasahovat proti střele Šotoly. To bylo za strany Modré vše a taktovku hry si vzali opět domácí.

V 71. minutě prověřil pozornost Kratochvíla zdálky Míča, za dvě minuty pálil těsně vedle Zeman. V 80. trefil Zeman jen boční síť. Poslední branku podzimu dal za Blšany Míča. Po faulu na Vidličku zahrával ze strany velkého vápna přímý kop a s pomocí větru míč zapadl míč přímo k přední tyči do sítě. Poslední šanci měl v posledních vteřinách Němec, ale jeho pokus těsně minul zadní tyč.

Blšany si upevnili druhou příčku v tabulce krajského přeboru, dva body za Štětím a tři body před Modlany.

FK Chmel Blšany – Jiskra Modrá 4:0 (3:0)

Branky: 19. a 39. Zeman, 43. Vacek, 87. Míča

Rozhodčí: P. Černý, Růžička, F. Černý, ŽK 1:3, 71 diváků.

Blšany: Jícha – Žampa (80. Vácha), Boruta, Maršálek, Šimon (45. Míča) – Hruška (65. Zábrodský), Vidlička, Vacek, Homola (75. Němec) – Zeman, Zdichynec (65. Štochl)