Chmelaři reparát zvládli

BLŠANY – Ve středu odpoledne se v Blšanech dohrávalo několikrát odložené utkání 13. kola Krajského přeboru s týmem Jiskry Modré. Její hráči dorazili k utkání téměř na poslední chvíli, hned jak mohli opustit svá zaměstnání.

V základní sestavě domácích nastoupil trenér Josef Němec a spolu s ním i Tomáš Holub, který v minulém utkání proti Kadani nastoupil až v závěru. Oba tyto tahy se nakonec ukázaly jako velmi důležité. V záloze chyběl pro pracovní vytížení tvůrce hry Houštecký, kterému se minule nedařilo, ale v sobotu, na Jiřetín, už bude připraven.

Utkání začalo z obou stran vlažně a jen jakoby cvičně se Zahálka dvakrát pokusil utéci po křídle. Přišla 5. minuta a bylo to tady. Zahálka utekl po pravém křídle, poslal přesnou přihrávku na hranici vápna, kde byl osamocený Němec, který si míč připravil a nádhernou střelou do vinglu otevřel skóre utkání. O dvě minuty později zahrozil na druhé straně Cimpl, ale pozorný Bartoš včas vyběhl a míč mu ukopl do zámezí. Ve 12. rozehrál Bartoš dlouhým odkopem na Nového, který utekl po levé straně, odcentroval na volného Macka, ale ten vyslal jen slabou střelu, s níž neměl Chadraba problém. Pak oba celky přestaly hrát a topily se v nepřesnostech. Až po půlhodině hry šel sám na branku Modré Macek. Jeho pokus ale byl zblokován a Letko číhající u zadní tyče nůžkami v tísni mířil vedle. V další šanci se ocitl opět Macek, který se řítil sám na branku, ale na hranici vápna šel k zemi. Jeho výkon odměnil sudí Mydlář ŽK za simulování. Poslední šance druhé půle přišla ve 39. minutě, kdy k zadní čáře zatáhl míč Letko, zpětnou přihrávkou našel Němce, ale jeho střela šla tentokrát lehce nad.

Druhý poločas začali lépe hosté, kteří přebrali iniciativu a zamkli Blšanské na dlouhé minuty na jejich polovinu. To už Blšany hrály bez Němce, který se nechal vystřídat. Až v 57. se do vápna probil Letko, ale jeho střelu v tísni Chadraba lehce zneškodnil. Časomíra ukazovala hodinu hry. Hosté zahrávali roh, který byl přetažený, ale míč se vrátil před branku a Podolskému chyběly ve skluzu centimetry, aby poslal přesněji míč do prázdné brány. Takhle těsně minul. V 71. našel Zahálka Letka, ten ale tak dlouho váhal, až ho zadáci připravili o míč. Tou dobou už byl Němec na lavičce a jeho svěřenci si vzali zpět otěže utkání. V 75. si z obránců Modré udělal slalomové tyče Haviar, který předložil míč na stříbrném podnosu Holubovi a ten se nemýlil – 2:0. Hosté se ještě nevzdávali a o čtyři minuty později musel Bartoš vyrážet přes břevno na roh střelu Žáka. Dvě minuty před koncem vypracoval akci Holub, přenechal míč Matuchovi a ten pečetil na 3:0. Chadraba se v brance marně vztekal. Za minutu se ještě blýskl Bartoš, který vyškrábl střelu hostujícího Konšala. Výkony obou týmů se měnily, jako počasí během zápasu, ale nakonec svítilo sluníčko a zářily dvě duhy na počest domácích, kteří tyto body moc potřebují.

FK Chmel Blšany – SK Jiskra Modrá 3:0 (1:0)

Branky: 5. Němec, 74. Holub, 88. Matucha.

Rozhodčí: Mydlář, Moder, Holub              ŽK: 2:3,           20 diváků

Blšany: Bartoš – Drbohlav, Lancz, Siegl, Gruber, Nový (80. Matucha), Macek, Němec (46. Haviar), Holub, Zahálka, Letko (86. Kalanin).