Chmelaře nedokázal zastavit ani pořádající Vyšehrad

Umělá tráva na pražském Vyšehradě našemu týmu svědčí. O víkendu si poradil jak   s Admirou, tak potom v neděli s pořadatelem, místním Slavojem Vyšehrad. Čtyři   zápasy tak znamenaly čtyři výhry. Při započtení posledního druholigového utkání   podzimu, jsme vyhráli už pětkrát za sebou.

Po sobotní kvalitním zápase s Admirou přišel v neděli další souboj, který ale zdaleka nenabídl takovou kvalitu hry. Možná to bylo i důsledkem únavy, kterou někteří hráči zřejmě pocítili. Přece jen, hrát dva zápasy během dvou dnů je dost náročné a nejsou na to naši fotbalisté zvyklí. A protože ani odpočatý a namotivovaný Vyšehrad toho moc nepředvedl, nebyl nedělní fotbal takovou lahůdkou pro přihlížející. Šance se téměř nevytvářely a branky padly jen po dvou penaltách na obou stranách a rozhodují gól ze hry ve prospěch Blšan vstřelil Ghaňan Osumanu po chybě obrany Vyšehradu.

Skvělé výsledky Blšan na vyšehradské umělce kazí jen jedna skutečnost a tou je kvalita soupeřů. Bohužel, bojujeme zde s týmy jen divizních kvalit, což náš tým dostatečně neprověří, ale je to dobré aspoň pro sebevědomí po nepříliš povedeném podzimu. Průběh zápasů je běžně takový, že v první poločase nažhvavený soupeř hraje s Blšany vyrovnanou partii, ale ve druhém fyzicky i psychicky odejde a projeví se větší fotbalové kvality profesionálních fotbalistů Chmelu, ti pak také zápas rozhodnou. Ovšem ani výhry na divizním soupeřem nejsou zcela samozřejmé. Vzpomeňme např. na zápas z 31.července, kdy nás právě divizní (a podprůměrný divizní!) Chomutov vyřadil z poháru ČMFS.

Výrazně více nás prověří až zbývající dva zápasy Dragoun Cupu na Vyšehradě. Už tuto sobotu přijde těžký zápas s Bohemias 1905, což je druholigový protivník a navíc ve formě. Tam se ukáže skutečná kvalita hráčů, včetně těch, které nyní testujeme jako potenciální posily (např. Brazilec Fracalossi). Pak hráči odejdou na měsíční dovolenou a v lednu nás ještě čeká Sparta Krč, jedná si o třetiligový mančaft, takže to je také vyšší herní kvalita, než s jakou jsme hráli dosud. Největší zkouškou ohněm ale bude v zimě turnaj Tipsport Cup, kde se poperme s prvoligovými soupeři. To vše ale až po Novém roce. Poslední zápas roku 2006 sehrají Blšany 9.prosince proti Bohemians 1905.

Vyšehrad Cup, 3.12.2006, neděle, 11:00

FK Slavoj Vyšehrad – FK Chmel Blšany 1:2 (0:1)

BRANKY: 28´Zachariáš (pen.), 58´Osumanu – 55´Březina (pen.)
SESTAVA BLŠAN: Belaň – Hranička, Zachariáš /46´Jamrich/, Süsser, Heinc /46´Krejčík/- Bednář /46´Osumanu/, Čonka /46´Fracalossi/, Jedinák, Bogdanov – Caushaj, Kožíšek /46´Psohlavec/
ŽK: -

FK Chmel Blšany | 4.12.2006 11:50 | 627x přečteno