Chmel zatím nedostal licenci na druhou ligu

ČMFS Licenční komise ČMFS na svém dnešním (7.6.) zasedání odložila rozhodnutí o udělení druholigové licence našemu klubu. Výrok bude vyřknut až příští týden, konkrétně si fanoušci mohou v kalendáři zakrožkovat datum 14.června.

Dodejme, že žádost o druholigovou licenci podal za Chmel Blšany dosavadní majitel, tj. sportovní klub FK Chmel Blšany a.s., jenž provozoval fotbal v Blšanech již v posledních letech. Spekulace o vstupu nového investora se tak nevyplnily, protože zájemce (firma EC Group) nakonec smlouvu o převodu akcií nepodepsal a odstoupil.

Pro náš klub je odchod investora velkým problémem, protože financování vesnického klubu je velkým problémem- v oblasti není silný sponzor, jež by chtěl a mohl přispět do rozpočtu klubu dostatečně velkou částkou. Obvykle se vše řeší prodejem fotbalistů, tentokrát je ale situace složitější. Většině kmenových hráčů končí po této sezoně, tedy k 30.6.2006, profesionální smlouva. Mohou tedy odejít i zadarmo.

V současné době mají fotbalisté Chmelu dovolenou a jejich další působení se bude řešit až na základě toho, zda Blšany obdrží licenci na sezonu 2006/2007 ve druhé lize. Podle toho bude řešeno i doplnění realizačního týmu o trenéra.

Zatímco Blšany licenci zatím nedostaly, druhou ligu už mají v kapse SK Hanácká Slavia Kroměříž, FC Vysočina Jihlava, FK Hradec Králové, FC Hlučín, FK Ústí nad Labem, FK Viktoria Žižkov, FC Vítkovice, SK Sigma Olomouc ?B?, 1.HFK Olomouc. Žádost o licenci vůbec nepodaly Drnovice, které tak druihou ligu hrát nebudou. Kunovice prodaly soutěž do Opavy, Pardubice do Sokolova a Xaverov bude nahrazen Bohemians 1905. O těchto klubech, stejně jako postupujích z ČFL (zatím neznámý) a MSFL (Jakubčovice), se teprve rozhodne.

Vedení našeho klubu se nám (správcům těchto webových stránek) k okolnostem a důvodům neudělení druholigové licence nevyjádřilo. Zřejmě jde o nedosatek zajištěných financí pro chod druholigového klubu. Komunikace mezi našimi stránkami a představiteli klubu byla z neznámých důvodů přerušena ze strany druhých jmenovaných. Věříme, že se situace zlepší, protože považujeme provozování těchto stránek za prospěšné jak pro fanoušky, tak i pro klub samotný.

FK Chmel Blšany | 7.6.2006 19:03 | 653x přečteno