Chmel uhrál na Tipsport Cupu remízu s Teplicemi

První zápas roku 2007 a zároveň jarní přípravy se našemu týmu velmi vydařil.   V Mostě jsme hráli na umělé trávě v rámci skupiny C turnaje Tipsport Cup   nerozhodně 0:0 s průměrným prvoligovým mužstvem, což je velký úspěch.

V zápase byli jasným favoritem hráči Teplic. Utkal se totiž poslední tým druholigové tabulky s osmým týmem tabulky první ligy. Ba co víc, Teplice zahájily přípravu hned po Novém roce, a odehrály už tři zápasy. Na turnaji v Dráďanech dvakrát prohrály, poté před týdnem porazily už v Česku na Tipspot Cupu týmu Mostu 2:1. Mezitím se musel ze zdravotních důvodů vzdát trénování kouč Mareček a na jeho místo přiíšel jeho asistent Bartl. Teplice jsou již v plné přípravě a jsou už částečně rozehrané.

Naopak hráče Blšan čekalo po měsíční dovolené teprve první utkání. Po zimní pauze se však vyprázdnila marodka, takže trenér Bičovský mohl po dlouhé době nasadit Jana Poláčka. Především se ale na hřišti objevily posily – hlavně obránce Jiří Novotný, který převzal roli kapitána. To proto, že kdo dostane poprvé kapitánskou pásku, musí zaplatit do společné pokladny, vysvětlil v žertu trenér Přemysl Bičovský. V brance chytal Martin Svoboda a už samotný výsledek ukazuje, že si vedl velmi dobře. Náš tým nastoupil také s několika fotbalisty, které testujeme pro Siad Most, především útočníky. Jednalo se o Keňana Oboyu, Francouze Tavarse, Bulhara Pencheva a Angličana Campbella, všichni dostali k dispozici jeden poločas.

V samotném zápase nebylo moc znát, že hraje tým z první poloviny tabulky 1.ligy s posledním týmem druhé ligy. Teplice měly převahu snad jen ve druhé polovině prvního poločasu, kdy ale několik velkých šancí chytil Svoboda. I Chmel měl příležitostí, ale Jedinákův trestný kop minul branku Teplic jen o kousek, v závěru zápasu neproměnil svou šanci Béreš. Výborně zahrála především naše obrana, v níž kromě Novotného nechyběl mladíček Jakub Süsser.

Trenér Přemysl Bičovský po zápase neřekl nic překvapivého: „Já jsem spokojený. Musím, protože se nám podařilo odehrát nejen dobré utkání, ale uhrát i remízu s předním prvoligovým týmem.“ To novopečený kapitán Jiří Novotný byl sdílnější : „Teplice byly herně určitě lepší, měly i šance. Ale příprava teprve začala, takže bych z toho nedělal žádné závěry.“ Zároveň si po zápase pochvaloval, že sice nyní hraje v horším týmu, ale pod lepším trenérem, než na podzim v Mostě.

Blšany čeká další utkání jíž zítra, tj. v neděli. Utkáme se rovněž v Mostě opět od 11:00 v rámci Tipsport Cupu s SK Kladno. Trenér Bičovský dá zřejmě šanci zase jiným hráčům, kteří dnes seděli na lavičce.

Tipsport Cup, 20.1.2007, sobota, 11:00, hřiště Siadu Most (UMT)

FK Chmel Blšany – FK Teplice 0:0 (0:0)

BRANKY: –
SESTAVA BLŠAN: Svoboda ? Tavars (46. Hranička), Novotný, Poláček (46. Süsser), Benko (46. Heinc) ? Béreš, Jedinák, Zachariáš (46. Kožíšek), Krejčík (46. Vrabec) ? Psohlavec (46. Cambell), Oboya (46. Penchev)