Chmel jede do Vlašimi, která je ve formě

Nováček ČFL, FC Graffin Vlašim, se zdál po pěti kolech týmem už odepsaným   k nejtěžším záchranářským bitvám, podobně jako Blšany. Jenže nyní se Vlašim zvedla a   náš středeční zápas na její půdě nebude nic snadného. AKTUALIZOVÁNO

Vložené kolo se bude hrát celé ve středu odpoledne, v úřední čas 16:30. Chmelaři hrají na půdě loňského vítěze divize a tím pádem šťastného nováčka ČFL. Vlašim v prvních pěti zápasech sezony získala jen jeden bod za remízu s nepříliš silným Letohradem. Poslední dva zápasy ale náš nejbližší soupeř vyhrál, překvapil na hřišti ambiciózního Varnsdorfu a naposledy v sobotu porazil doma Béčko Plzně. K našemu neštěstí se tak Vlašim po rozpačitém úvodu dostala do formy. Stále je ale v tabulce poměrně nízko, na 15.místě, takže zůsatává soupeřem v boji o záchranu. Ve středu nás tedy vlastně čeká záchranářská bitva.

Vlašim bude mít výhodu nejen domácího prostředí, ale také o jeden den delšího odpočinku. Náš tým může v nohách ještě cítit nedělní utkání s Libercem „B“. Trenér Jan Štefko stále netrpělivě čeká na to, až bude moci i do mistrovského utkání nasadit už uzdraveného Patrika Gedeona. Bohužel, jeho start ve středu je vážně ohrožen, našemu hráči ani v pondělí nepřišla z Polska transferkarta, a tak nemůže být zaregistrován. Vedení Blšan jedná o dalším posílení kádru, ale ve středu ve Vlašimi zřejmě nikdo nový v dresu Chmelu nenastoupí.

Při zohlednění všech faktorů lze konstatovat, že i s remízou přivezenou z Benešovska bychom zřejmě byli spokojeni. Soupeř by nám neutekl, v tabulce by zůstal rozdíl 5 bodů. Důležitější zápas čeká Blšany až poté o víkendu, hrajeme na půdě Jablonce „B“, kterému se letos moc nedaří. Teď ve středu od 16:30 spíš půjde o zase pokus ubránit nerozhodný výsledek, na hřišti soupeře jsme ještě v letošní sezoně neuhráli ani bod, naopak zatím dostáváme spíše debakly. Zlomí se to ve Vlašimi?

FK Chmel Blšany | 18.9.2007 13:18 | 792x přečteno