FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Byl to zatím náš nejhorší druholigový zápas...

  Zápas s Čáslaví se nám vůbec nepovedl, předvedený výkon nemohl stačit ani na   bod.   První poločas jsme absolutně nezvládli, ve druhém už si Čáslav pohlídala   dvougólové vedení, které mohla ještě zvýšit.

Je pravdou, že první kolo s Jakubčovicemi pro nás dopadlo výsledkově ještě hůře, než tento zápas. Ovšem tentokrát se nedal najít klíčový okamžik zápasu- neboť lze s jistou dávkou nadsázky řící, že klíčových bylo celých 90 minut, během nichž byla Čáslav lepší. Naši hráči si prakticky nevypracovali vyloženou šanci. Když měl trenér Bičovský určit tři nejlepší hráče týmu, mávl rukou a naznačil, že dobře nehrál nikdo. Zažertoval, že by tam nejraději napsal sám sebe. Poté ovšem přece jen jedno jméno vytáhl- brankáře Filipa Radu, který zneškodnil minimálně dvě šance. Tu nejvážnější v 72.minutě, střelu z hranice šestnáctky vytáhl na břevno a roh.

Příčiny neúspěšného zápasu byly podle kouče tradiční- mladé mužstvo, které je de facto nováčkem soutěže, protože z ligového výběru nezůstal nikdo, podléhá velkému kolísání výkonů. „A to nejen mezi jednotlivými zápasy, ale i během zápasu, třeba deset minut se daří a pak zase naopak,“ dodal. Z mládí a nezkušenosti pramení chyby a ty také stály za brankami v naší síti. Už v poločase musel pro špatný výkon kouč stáhnout Krejčíka a Béreša. Jenže 10 střídání nelze v zápase provést a i kdyby to bylo možné, na lavičce Blšan nesedělo 10 fotbalistů, kteří by mohli sestavu nahradit a ještě předvést lepší výkon. Výkon Blšan dokumentuje i to, že ani po vyloučení domácího hráče jsme nedokázali Čáslav aspoň trochu přitlačit a ohrozit.

Na tiskovce pak trenér například čelil otázce, proč nenasazuje do hry mladíka Jakuba Süssera, který hraje výborně za osmnáctiletou reprezentaci. „Je příliš mladý, bylo by asi zbytečné ho tam dávat“, reagoval. Jinak ale Jakuba chválil za dobrou práci na tréninku a naznačil, že si musí zatím na vrcholový fotbal zvykat.

Šanci předvéíst se naopak dostal Ali Osumanu, černoch z Ghany, který naskočil do útoku po přestávce, aby oživil hru. Také k němu se kouč na tiskovce vyjádřil: „Pro Aliho by asi bylo lepší, kdyby se fotbal nehrál na ofsajdy“ glosoval jeho výkon. Osumanu se totiž neustále nacházel na hraně a bohužel i za hranou ofsajdového postavení, což pomezní rozhodčí viděli. „Odvedl ale dobrou práci, na to, že hrál poprvé, byl hodně důrazný a bojoval, ale gól nedal a do šance se taky nedostal“, naznačil trenér, že ani Ali svůj úkol nesplnil. Určité povyražení na stadionu způsobil, když začal křičet roztomilou češtinou na své spoluhráče a také při střídání domácích. Zdržujícího hráče Čáslavi zezadu popoháněl strkáním rukama. Bičovský připoměl, že Osumanu může být také zajímavým zpestřením pro fanoušky. K jeho šancím na místo v základu jen připoměl, že šanci hrát má v mužstvu každý hráč a záležní jen na něm.

Čáslav neměla na Xaverově převahu jen v poli. Také mezi fanoušky jasně převládali příznivci domácích, jediného bubeníka s modrožlutým srdcem vyhnal ještě v prvním poločase ze sektoru hostů déšť. Na hlavní tribunu dorazilo jen několik blšanských fandů a ti byli ze zápasu velmi rozlaději. A trvalý déšť byl tím nejmenším důvodem… snad příště. Za týden bude mít tým Blšan za soupeře Bohemians 1905. Na domácí půdě ji budeme chtít porazit přesto, že trenér Bičovský se netají svým klokanským srdcem. Jenže v tabulce jsme klesli nebezpečně blízko sestupovým příčkám a pokud proti Bohemce neuspějeme, bude to už hodně kritická situace…

FK Chmel Blšany | 3.9.2006 21:55 | 538x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 25.9.2023 19:32:15