Budeme se v neděli radovat ze záchrany ?

Do Blšan o víkendu přijde nejslabší tým druhé ligy – brněnská Dosta Bystrc. Pokud   Chmel dokáže zápas vyhrát, zajistí si definitivní záchranu soutěže. Zřejmě by k tomu   měla stačit i remíza.

Nerozhodný výsledek by našemu musžtvu k záchraně stačil v případě, že Hlučín nevyhraje v Jakubčovicích, což je velice pravděpodobné. Protože zápas Hlučína se hraje už v sobotu, naši hráči budou vědět, zda jim remíza bude či nebude stačit. Zřejmě to ale nic nezmění na jasném cíli- utkání proti poslednímu týmu druhé ligy vyhrát. K dispozici už bude dost silná sestava a navíc poprvé po letech zazní stadionem blšanská hymna, která by měla hráče nabudit více, než obvykle. A snad i přitáhne o něco více diváků do hlediště.

Je třeba ale varovat před přílišným optimismem. Na podzim jsme v Bystrci prohráli 0:2, protože i tým sídlící pod Brněnskou přehradou umí hrát fotbal a má na soupisce několik kvalitních fotbalistů, i díky spolupráci s prvoligovým Brnem. Ovšem na druhou ligu to pravda kádr moc není – na hřišti soupeře dokázala Bystrc bodovat naposledy v říjnu ! Od té doby prohrává co se dá. Pro Bystrc se hrál důležitý zápas minulý týden, kdy doma podlehla Třinci. Po této porážce už i samotní hráči připustli, že záchrana už není moc reálná. Očekávat však, že se v neděli v Blšanech představí odevzdaný soupeř smířený se sestupem, to by byla vážná chyba.

Náš tým opět nebude kompletní, ale tentokrát bude mít trenér Bičovský velmi široký výběr hráčů. Po zranění se vrací Tomáš Pilař, který chyběl v posledních třech zápasech, karetní trest už si odpykal Rosa a k dispozici bude i Trup, jenže byl minulý týden s dorostem ve Francii. Naopak nově chybí Bogdanov, jenž je v disciplinárním trestu po červené kartě ze Žižkova. Stále a to až do konce sezony jsou vyřazeni zranění Šiml s Poláčkem. Drobné problémy má Kožíšek, ale nemělo by to ohrozit jeho start. Je jasné, že v důležitém zápase nasadí trenér nejsilnější možnou sestavu. Zda se jí podaří splnit úkol, tedy porazit Dostu Bystrc, se uvidí v neděli dopoledne

Pokud si nechcete nechat ujít radost z definitivní záchrany druhé ligy, přijďte v neděli do Blšan na fotbal. Hraje se stejně jakou po celou sezonu od 10:30, počasí by mělo být velmi příjemné.

Webové stránky soupeře: http://fotbalbystrc.wz.cz/

FK Chmel Blšany | 1.6.2007 9:04 | 747x přečteno