Bude se v neděli hrát? Uvidíme...

Hřiště ledem pokryté... Zatímco ostatní ligová mužstva už naplno vstoupila do ligového jara, Blšanům ještě nebylo dopřáno kopnout do míče. Teď je na programu domácí utkání proti Mostu a stále není jasné, zda se vůbec bude hrát.

V pondělí leželo na hřišti v Blšanech 5cm nového sněhu a trávník se začal odklízet, jak nám hlásil sekretář klubu, pan Lubomír Trnka. Většina plochy hřiště byla již koncem minulého týdne v pořádku, ale problémem je 15 metrů široký pruh podél hlavní tribuny, kam se nedostane sluníčko. V tomto místě je trávník stále zledovatělý a promrzlý. Aby zde došlo k potřebnému tání, je třeba několika dní s teplotou nad bodem mrazu. V případě potřeby je možné posypat zledovatělé části hřiště pískem, ale to se může týkat jen menší plochy. Co se s hřištěm bude dít, o tom rozhodne především počasí. Předpoveď do konce týdne přitom hovoří o nočních mrazech, denních teplotách kolem nuly a občasném sněžení. Oteplení by mohlo přijít až o víkendu, kdy se dá očekávat i déšť, což také hřišti neprospěje.

Podle vyjádření představitelů klubu nepřipadá v úvahu, že by se utkání přeložilo na jiné hřiště, jak to učinila například Jihlava. Preferuje se odklad zápasu na pozdější termín, i za cenu odehrání zápasů ve zhuštěných termínech s využitím pracovních dní (středy). Stejného názoru jsou i hráči, kteří chtějí odehrát zápasy v Blšanech a na regulérní hrací ploše. Připomeňme, že odloženy máme již dva zápasy a tento by byl třetím v pořadí. Ideální by tak bylo, kdyby povětrnostní situace nakonec umožnila sehrát utkání s Mostem již v neděli od 15.00 v Blšanech.

Naši fotbalisté snášení odkládání ligy dobře. Všichni jsou zdravotně v pořádku, pouze Pešír a Volek mají drobné šrámy z treninku, ale není to nic vážného, co by ohrožovalo jejich možnost nastoupit k zápasu. Volný čas je využíván výhradně k trénování a neoficiálním přípravným zápasům s mužstvy, která jsou v Blšanech momentálně na soustředění. Například minulý týden do Blšan přijely České Budějovice a porazily nás 3:1 (naši branku vstřelil Róbert Zeher), dále pak naši fotbalisté hrají modelová utkání s „B“ týmem, informoval náš web sekretář Trnka.

FK Chmel Blšany | 28.2.2006 1:52 | 645x přečteno