Bude se opakovat historie?

Takhle se chmelaři radovali před dvěma lety V neděli přijede do Blšan suverén letošní sezony. Slovan Liberec vede ligu už o 9 bodů a zdá se, že titul mu už letos nikdo nevezme. Ale proč by mu právě Blšany nemohly vzít aspoň body? To už tu přece jednou bylo….

Vzpomínáte? 29.února 2004. Do Blšan tehdy přijel Baník Ostrava, v ligové tabulce první s náskokem 6 bodů a jedním zápasem k dobru. Baník prožíval sezonu plnou euforie- jasně vedl tabulku, fanoušci se hrnuli na jeho zápasy a tým neprohrál 21 zápasů v řadě. Blšany naopak platily za otloukánka ligy, krčily se na jasně posledním místě s pouhými 12 body po 18 kolech a tak byl Chmel považován za skoro jistého sestupujícího. Asi nikdo o vítězi zápasu nepochyboval, otázkou mělo být jen KOLIK gólů Baník dá. A přece to tehdy dopadlo docela jinak.

Blšany šokovaly fotbalovou veřejnost výhrou 2:1. A nebyla to přitom žádná náhoda. Naši fotbalisté bojovali, měli daleko více šancí a vůbec hosty přehrávali. Šlo o zcela zasloužené vítězství, tak zasloužené, jako překvapivé. Vyprodaný stadion v Blšanech viděl baníkovské trápení, hosté podcenili jak samotné mužstvo Blšan, tak i kluzký terén, se kterým se za celý zápas nedokázali vyrovnat. A po zápase zuřili. Radek Slončík vzteky rozmlátil dveře od šatny, které pak sám zaplatil.

Proč to všechno připomínáme právě teď? Protože v neděli má do Blšan přijet Liberec. Ten nyní také vede tabulku Gambrinus ligy s pohodlným náskokem 9 bodů, zatímco Blšany jsou v ní opět na poslední pozici. Slovan neprohrál už 12 zápasů v řadě. Výchozí podmínky jsou až nápadně podobné těm, které předcházely slavnému vítězství nad Baníkem. A to není zdaleka všechno: Ostrava tehdy vedla ligu překvapivě, stejně jako teď Liberec. Do Blšan jede Slovan ve zhruba stejné fázi sezony, jako tehdy Baník a se zhruba stejným náskokem na čele ligy. Blšany jsou teď na posledním místě, stejně jako před dvěma lety. A terén, který předloni favorita v Blšanech zradil, také tuto neděli nebude nijak lehký… jako by nastalo něco, co už jsme kdysi zažili. Déja vu.

Podobnost nadcházejícího zápasu proti Libereci s dva roky starou výhrou nad mistrovskou Ostravou je poměrně velká. Říká se sice, že nelze dvakrát vstoupit do téže řekyy, ale také platí, že historie se opakuje. Které z těchto pravidel najde uplatnění v tomto případě? Dozvíme se už v neděli odpoledne. Vzpomínka na vítězství nad Baníkem, který byl tehdy ve stejné situaci jako je nyní družstvo Liberce, je tou nejlepší pozvánkou na blížící se víkendový duel. V Blšanech se začíná v 15:00 a očekává se konečně aspoň trochu jarní počasí.

FK Chmel Blšany | 15.3.2006 21:33 | 635x přečteno