FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Brankář Klíma: Zkusíme získat Lokvence i Ulicha. A zachránit Blšany

V 41 letech se dočkal rekordu, o který žádný fotbalista nestojí. Brankář Jan Klíma je součástí týmu, který za celý podzim ani jednou nevyhrál. Jsou to Blšany, kdysi slavná ligová víska. Teď divizní klub, který má po 14 kolech jen tři body za tři remízy.
„To se mi nikdy v životě nestalo. I když jsem chytal ligu v Bohdanči, spadli jsme s 12 body, ale povedlo se nám aspoň vyhrát. Tady je to zmar,“ nechápe Klíma.
 
Také jste dostali už 39 gólů, to musí být zvlášť pro vás, jako pro brankáře, dost frustrující.
To víte, že se rozčiluju. Jsou tam hrozný individuální chyby. Když začal hrát Sigi (Horst Siegl) vzadu na stoperu, zlepšilo se to. Ale jinak je to špatné. Jsme kolikrát lepší, ale pak dostaneme gól a sesypeme se. Lidi, co odešli v poločase, nechápou, že jsme mohli prohrát třeba 0:5. Ale máme docela mladý tým, i to se hrozně projevuje.
 
Proto Blšany prohrávají?
Měli jsme špatný začátek, chtělo to doma uhrát 9 bodů a psychika by byla jinde. Za druhé se zranili klíčoví hráči Pilař s Poláčkem. Málokdy jsme hráli ve stejné sestavě. A nedávali jsme šance, i když jsme na to herně měli.
 
Jaká je atmosféra v týmu? Hádáte se?
Je to dané těmi výsledky. My starší hráči, ne že bychom na mladý řvali, ale snažíme se jim to vysvětlit. Ani nejde o vyčítání, spíš je to bezmoc. Za deset minut totiž udělají to samé. Když to srovnám, tak za ty tři roky, co v Blšanech jsem, je tohle kvalitou a zkušenostmi asi nejslabší tým.
 
Jste po operaci, co se stalo?
Chytal jsem se dvěma utrženými menisky s ortézou, snažil jsem se pomoct. Řekl jsem, že to překousnu. Poslední zápas už si musejí kluci poradit beze mě. Budu jim držet palce, aby aspoň jednou vyhráli. Snad to zlomí i kvůli psychice.
 
Jak dopadla operace?
Snad dobře, za šest týdnů bych mohl začít s přípravou. Chtěl bych ještě chytat.
 
Mohou se Blšany ještě zachránit?
Proslýchá se, že snad spadne jen jeden tým. Když jsme sem před lety přicházeli se Zdeňkem Svobodou a Michalem Horňákem, Blšany měly po podzimu 7 bodů. A my pak na jaře udělali 28. Pokusíme se o něco podobného. Musíme zkvalitnit kádr, Pilař by snad už měl být fit. Byla by to škoda spadnout. Oslovujeme starší hráče, kteří ještě mají výkonnost. Vráťu Lokvence, to by byla kvalita dopředu, Ivo Ulicha zase do zálohy. Hodně by nám pomohli.
 
Takže na jaře ještě v odvetách všem ukážete?
Neskládáme zbraně. My starší hráči jsme velcí bojovníci, mladí to rychle zabalí. To je jiná generace. Ale nás jen tak něco nezlomí. Ani když budeme mít po podzimu jen tři body.
 

FK Chmel Blšany | 21.11.2011 14:44 | 1276x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 20.2.2024 23:11:28