Boj o záchranu se komplikuje hned v úvodu

Gambrinus liga Neúplné 19.kolo Gambrinus ligy potvrdilo naší pozici na nelichotivém posledním místě ligové tabulky. První jarní a klíčový záchranářský zápas jsme prohráli a naše situace hned začala být značně krizová.

Po prohře s Mostem 0:1 mají Blšany nadále na kontě jen 15 bodů a ztrátu na předoslední Brno 2 body, na nesestupují 14. pozici je už odstup 4 body. V počtu odložených zápasů se pozice Blšan zhruba srovnala s zbytkem dolní poloviny tabulky, takže ani útěcha nižším počtem odehraných utkání není již tak docela na místě. Rozhodně však nemá smysl házet flintu do žita, když před námi je ještě 13 zápasů. Ani naši fotbalisté neztrácejí víru, což jasně naznačili ve svých pozápasových vyjádřeních pro média. Každopádně teď bude na Chmelaře vyvíjen tlak při každém utkání, protože pro udržení naděje na záchranu je nezbytný rychlý přísun bodů, protože soupeři nám hned v úvodu jara poněkud odskočili.

Okruh našich konkurentů v boji o záchranu zůstává stále velice šioký. O víkendu se odložilo utkání Ostravy s Brnem, kde nás zajímá především druhý jmenovaný. Brno je nyní předposlední a má před námi náskok dvou bodů, ovšem má o jeden odehraný zápas více než Chmel. V Brně hrajeme již tuto neděli a je zřejmé, že půjde o další klíčovou bitvu v boji o záchranu. Naši hoši mají nůž na krku, po porážce na úvod ligy již nesmíme v Brně prohrát, jinak se sitauce Blšan stane velice kritickou. Ani Ostrava, která má odehráno stejné množství zápasů jako my, není mimo hru o záchranu. Nicméně naše ztráta na Baník je 5 bodů a zdá se, že Ostrava si záchranu pohlídá s přehledem.

Hodně nás zajímají jiní. Jihlavě nebylo dopřáno sehrát utkání proti Spartě a má tak nyní stejný počet zápasů jako my, nasbírala z nich ovšem o čtyři body více než Blšany. Přesto je Vysočina stále aspirantem na sestup. Siad Most je pro změnu soupeř, který nás v neděli porazil. Ztrácíme na něj sice už 4 body, ale máme jeden zápas k dobru, nicméně horší vzájemnou bilanci. Most po výrazném zimním posílení patrně bude sestupovým příčkám unikat. Naopak hodně zajímavé je pro nás FC Slovácko. To má také náskok 4 body na Blšany, ale odehráno o dva zápasy více. Po odchodu Pavlíka je tým slabší než na podzim a ještě není jisté, zda neodejde Rajnoch. To by bylo pro Slovácko velké oslabení a zdá se, že právě tudy by mohla vést naše cesta za záchranou. Slovácko v soboru prohrálo s Libercem a příští týden jede na Spartu…

Zmínili jsme čtyři celky, jejichž výsledky pro nás v příštích kolech budou nejzajímavější – Most, Slovácko, Jihlavu a Brno. Do sestupových vod ale ještě mohou klesnout i další- Ostrava, Plzeň a při troše štěstí (soupeřova neštěstí) by to mohl být i Zlín. Ten má sice už náskok 8 bodů, ale patrně slabší mužstvo oslabené zimním odchodem Pikla, více odehraných zápasů a v neposlední řadě s ním mají Blšany zatím aktivní vzájemnou bilanci. V každém případě, prvořadé jsou samotné výsledky Blšan. Jak již bylo řečeno, Chmel jede na konci týdne do Brna a to bude další klíčová bitva o záchranu. Porážka by nás přivedla do hodně svízelné situace, musíme proto uhrát aspoň remízu pro udržení kontaktu s ostatními. Po porážce s Mostem by to ale jednoznačně chtělo tři body. Nezbývá než se těšit na neděli 17:00. Vývoj utkání můžete online sledovat i na našich stránkách.

FK Chmel Blšany | 7.3.2006 11:37 | 607x přečteno