Boj o záchranu je zcela otevřený

Gambrinus liga Po víkendových zápasech se zdá, že sestupem je v Gambrinus lize ohroženo kromě nás ještě dalších 6 týmů. Konec tabulky je stále tak vyrovnaný, že naše až 15.místo není velkým problémem.

Po našem sobotním zápase v Jihlavě (0:0) se včera měly hrát hned čtyři utkání, která se všechna týkají bojů o záchranu, jehož jsou Blšany součástí. Nakonec se kvůli počasí odehrály pouze dva zápasy- Most porazil Plzeň a v utkáním které nás velice zajímalo, remizovalo Brno se Slováckem. Nicméně tím, že byly odloženy zápasy Zlína i Ostravy, se v tabulce trochu srovnal počet odehraných zápasů a tak můžeme lépe vyhodnotit naší situaci. Podívejme se i na to, jaké máme s jednotlivými týmy vzájemné zápasy, protože ty by nakonec rozhodly při rovnosti bodů.

Máme 20 bodů a jsme na 15. místě. Za Chmelem se v tabulce nachází Brno, které ztrácí jeden bod a určitě se ještě pokusí z pásma sestupu dostat. Na podzim jsme s Brnem remizovali, jarní odveta je teprve před námi. Těsně před námi je se stejným počtem bodů jako Blšany náš posldní soupeř, Vysočina Jihlava. Ta je před námi jen o skóre a s tímto týmem máme vyrovnanou bilanci, takže při rovnosti bodů by nakonec po 30.kole rozhodlo skóre. S 21 body máme na dosah Baník Ostrava, který je nyní v krizi. S tím jsme na podzim hráli 0:0 a odveta v Blšan je na programu až v dubnu.

Na dostřel máme i Slovácko. To sice nasbíralo už 23 bodů, ale sehrálo o dvě utkání více než Chmel. Náskok tří bodů tak v podstatě nic není. Se Slováckem jsme na podzim také remizovali a také s ním máme odvetu před sebou, odehraje se za dva týdny. Trochu dále od nás už je na 11.místě Zlín. Jenže ztráta 4 bodů je stále ještě malá a navíc- nad Zlínem jsme na podzim vyhráli a pokud v posledním kole s Tescomou neprohrajeme, budeme mít lepší vzájemnou bilanci. Poslední tým, na který si ještě lze z naší strany dělat zálusk, je Plzeň. Ztráta je také 4 body, navíc západočeši odehráli o dvě utkání více. S Plzní máme bohužel již odehrána obě utkání a pasivní bilanci 0:5.

4 body sice ztrácíme sice i na Příbram, ale ta má méně odehraných zápasů a setupem není příliš ohrožena. O víkendu definitivně utekl z nebezpečí Siad Most, vyhrál a už má 27 bodů, takže na jeho úkor už se těžko může někdo zachránit. Konečné resumé tedy zní, že nás dále do bude zajímat tato šestice týmů: Brno, Jihlava, Slovácko, Ostrava, Plzeň a Zlín. To jsou společně s Blšany týmy, z nichž patrně vzejdou dva sestupující. Doufejme, že na konci sezony budeme figurovat výše než na současné 15.pozici, která je sestupová.

FK Chmel Blšany | 27.3.2006 10:59 | 758x přečteno