Blšany získaly zpět Tomáše Pešíra !

Blšanský přestup zimy je tu! Do klubu se po roce vrací bývalý kapitán Tomáš Pešír. A co víc – tento hráč nepřichází na hostování, ale rovnou na přestup!!!

Pro fanoušky je to skvělá zpráva, ve kterou snad ani nedoufali. Po mnoha odchodech se nyní do klubu vrací jeden z nejlepších hráčů Blšan posledních let. Fotbalista, který za Chmel vstřelil 8 branek, několikrát výrazně pomohl k záchraně a svým odchodem před rokem do Turecka zažehnal finanční krizi klubu. Ofenzivně laděný hráč jeho kvalit je přesně to, co trenér Bílek v mužstvu v současnosti postrádá. Na jaře už bude mít k dispozici opět Pešíra, který dřív patřil mezi klíčové hráče jím postavené jedenáctky.

Nyní 24-letý útočník již strávil v Blšanech čtyři roky- přišel v roce 2001 ze Slavie. Postupně v Blšanech vyrostl v hvězdu týmu a nakonec se stal dokonce kapitánem. V lednu 2005 ho ale klub prodal do Turecka, protože kvůli výstavbě umělého osvětlení pořeboval peníze. Blšany v něm ztratily kvalitního hráče, který se ale v Turecku nedokázal prosadit. Proto se v létě vrátil do Slavie, jejímž je odchovancem. Jenže po poklesu formy neuspěl ani v mužstvu sešívaných- pouze střídal. Nyní se hovořilo o jeho přestupu do řecké Soluně, ale nedohodl se na podmínkách smlouvy. Tu odmítl prodloužit i Slavii. Stal se z něho hráč hledající angažmá.

Nakonec rozhodly patrně vzpomínky na místo, kde zažil zatím nejlepší léta své kariéry. Tím místem jsou Blšany. A tak se s výkonným ředitelem Rajchlem dohodl na podpisu dvouleté smlouvy, je tak prvním hráčem, který v letošní zimě do Blšan přestupuje a nepřichází pouze na hostování. Těší se na něho všichni, od realizačního týmu po fanoušky. Právě jeho pomoc by mohla být při jarních bojích o záchranu klíčová. Mohl by zcela nehradit Filipa Dorta, jemuž je podobný svou hrou i věkem.

Jediným problém zůstává to, že Blšany mají stále oficiálně zablokované přestupy. Arbitrážní komise tak reagovala na dluh klubu klubu vůči bývalému hráči Davidovi Souradovi. Ten už byl ale podle slov ředitele Rajchla již zaplacen a tak by odblokování přestupů mělo být otázkou několika dní. I bez toho se ovšem může Pešír okamžitě zapojit do přípravy týmu a zítra pravděpodobně nastoupí v utkání proti Bohemians 1905.

Tomáš Pešír

Tomáš Pešír ještě v dresu Slavie. Na jaře už bude hrát za Blšany…

FK Chmel Blšany | 31.1.2006 19:44 | 648x přečteno