Blšany vyhrály přípravný zápas, nastoupil už i Gedeon !

Konečně vítězství! Sice jen v přípravném utkání, ale aspoň že tak. V úterý 11.9.   zdolal Chmel Blšany rezervu Mostu poměrem 3:1 po poločase 1:0. Po zranění už   odehrála celý druhý poločas naše největší hvězda a letní posila – Patrik Gedeon!

S Gedeonem by náš tým měl nastoupit i v neděli dopoledne proti Liberci „B“. To by mělo výrazně posílit obranu, ale snad se projeví na zlepšení hry celého týmu. Ostatně dnešní vítězství budiž dobrou předzvěstí lepších zítřků blšanského fotbalu, aspoň z hlediska podzimních vyhlídek.

Očima trenéra Jana Štefka

Blšanští si na přípravné utkání pozvali juniorku Mostu, která v utkání zkoušela 2 nové hráče-útočníka Hasana z Alžírska a na levém kraji zálohy mladšího bratra Patrica Oboyi-Morise. Blšanští hráči potýkající se v poslední době s poměrně rozsáhlou marodkou využili utkání pro rozehrání některých hráčů po zranění. Už ve 29.minutě musel Klasna vystřídat Břečku, kterému se znovu ozvalo svalové zranění. První poločas přinesl vyrovnané utkání s minimem šancí na obou stranách. Na straně Blšan se v 32.minutě po chybném vyběhnutí hostujícího brankáře dostával do šance Podroužek, ale obránci hostů stačili míč včas odkopnout. Ve 36.minutě vysunul Trup za obranu Rulfa, ten si míč do PÚ nezpracoval ideálně a tak jeho střela zblízka byla hodně nepřesná. Ve 40.minutě se míč po rozehraném rohovém kopu dostal k Geovanimu, ten obešel 2 hráče soupeře, na hranici PÚ si míč narazil s kolegou Dlužniewskim a v samostatném nájezdu překonal střelou na přední tyč Poloprutského v brance hostů-1:0.

Do 2.poločasu naskočili do hry Čonka a Gedeon (vrací se do tréninku po zranění lýtkového svalu), ten oživil hru domácích, kteří si vytvořili mírnou herní převahu. Hned po změně stran vyhrál Klasna hlavičkový souboj a míč z jeho hlavy se dostal k rozeběhnutému Wilfridovi, jehož střela na zadní tyč minula hostující branku. V 58.minutě zahrál Trup velmi dobře rohový kop na přední tyč, kde hlavičkoval Šourek vedle. V 60.minutě se hosté přihrávkou středem hřiště dostali do samostatného nájezdu, ale střela Hasana podél vybíhajícího Zachardy těsně minula branku domácích. O minutu později se po centru Klasny do pokutového území míč dostal k Čonkovi, který si jej prvním dotykem zpracoval a druhým poslal k tyči – 2:0. V 72.minutě poslal Klasna ideální přihrávku za obranu na Trupa, ten si míč v běhu zpracoval, ale nepříliš povedená střela skončila v rukavicích hostujícího brankáře. Pak se ještě jednou středem obrany dostávali do dobré pozice hosté, ale obrana Blšan stačila svou chybu napravit. V 75.minutě poslali hosté křížný míč na hranici pokutového území, kde Tlatla nechal hlavičkovat hráče hostů na střed pokutového území na Havla, který technickou střelou přehodil vybíhajícího Zachardu-2:1. Domácí odpověděli v 83.minutě, kdy po rozehraném rohovém kopu podržel míč Gedeon, pak poslal centr do pokutového území na Čonku, který hlavičkou k tyči vstřelil svou druhou branku v utkání-3:1.

Branky Blšan: 40. Geovani (1:0), 61.Čonka (2:0), 83. Čonka (3:1)

Sestavy:

BLŠANY: Zacharda (75.Krejčí) – Břečka (29.Klasna), Šourek, Heinc, Tlatla (85.Rulf)-Geovani, Dlužniewski (46.Gedeon), Trup (75.Dlužniewski), Wilfrid – Rulf (75.Podroužek), Podroužek (46.Čonka). Trenér Štefko.

MOST „B“: Poloprutský-Horský, Mitka, Japan, Přibyl (Slušný)-Škultéty, Olah, Fleišman, Moris Oboya-Milo (Zubr), Hasan. Trenér Černý.

FK Chmel Blšany | 12.9.2007 19:42 | 832x přečteno