FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Blšany v derby porazily Louny (Žatecký deník)

Blšany – Spanilá jízda Blšan novou sezonou krajského přeboru pokračuje. V sobotu dopoledne Chmelaři na svém hřišti porazili v okresním derby Louny a po čtyřech kolech jsou na čele tabulky bez ztráty bodu. Louny si naopak připsaly druhou porážku.

První poločas se hrál bojovný zápas bez větších šancí na obou stranách. Útočné akce Blšan i Loun končily před vápnem, chyběla finální přihrávka. Až ve 20. minutě se stovka diváků dočkala první střely, blšanský Petr Nový ale pálil z 20 metrů hodně vedle. Na druhé straně kapitán Václav Suchý střílel po přímém kopu přímo do náruče brankáře Přemysla Lipše. Trochu vzruchu přinesla akce a střela lounského Martina Minaříka, zblokovanou ránu ale domácí brankář bez problémů chytil. Pak měli několik náznaků šancí domácí, ale nic vážnějšího pro brankáře Přemysla Číže z toho nevzešlo. Až několik sekund před koncem poločasu odcentroval zprava Horst Siegl mladší a nekrytý Tomáš Pilař poslal domácí do vedení – 1:0. Klasický gól do šatny.

Druhá půle začala šancí domácích. Lukáš Prückner vnikl do vápna, ale zpětná přihrávka nabíhajícího Nového nenašla. Naopak. Dočkali se příznivci Loun. V 51. minutě hosté rozehráli nakrátko roh a následný centr našel volného Václava Suchého, který se nemýlil – 1:1. Po vyrovnání domácí přidali a dostali hosty pod tlak. Hlavně záložní řada Blšan přehrávala tu hostů, ve které kvůli zranění chyběl Richard Zelinka. Domácí si vytvářeli také šance. Střela Zdeňka Rollingera z 25 metrů šla nad, svou šanci zahodil i Macek. V 71. minutě domácí tlak zužitkovali, když se trefil Prückner krásnou střelou z přímého kopu – 2:1. Za dvě minuty si Chmelaři vytvořili po pěkné akci další velkou šanci. Aktivní mladý Siegl zatáhl míč do vápna, zpětnou nahrávkou našel Radka Krejčíka, ale jeho střela trefila bránícího lounského hráče na brankové čáře. Následnou dorážku poslal Lukáš Husák nad. Domácí měli ještě další šance, hlavičky střídajících Ferstela ani Husáka brankou neskončily. Hosté se sice snažili o vyrovnání, příležitost ke gólu si ale v závěru už nevytvořili.

Blšany – Louny 2:1 (1:0)

Branky: 45. Pilař, 71. Prückner  – 51. V. Suchý; Rozhodčí Sabo, ŽK 2:3; 100 diváků

Chmel Blšany: Lipš – Lanz (68. Ferstel), Rollinger, Krejčík, Zahálka – Farář, Prückner (84. Kalanin), Pilař, Macek – Nový (57. Husák), Siegl

FK Louny: Číž – Matyáš, V. Suchý, Němec, J. Suchý (80. Zelinka) – Minařík (71. Hadač), Říha, Lazarik, Köchrt – Střelec, Karban

FK Chmel Blšany | 2.9.2013 12:02 | 1334x přečteno