Blšany, to není jen fotbal

Ačkoliv jsme webem fotbalového klubu, dnes bychom vás v době zimní přestávky   chtěli seznámit s tím, že Blšany nejsou obcí jen fotbalovou. Druhým sportem,   který se tu nadějně rozvíjí, je cyklistika. Především zásluhou výkonů mladičké   Lucie Záleské…

Ještě ani ne šestnáctiletá Lucka je v nominaci lounského deníku na titul sportovce okresu a podle všeho patří mezi největší favoritky kategorie mládeže. Mladá a pohledná blondýnka z Blšan se na kole prosazuje i na celorepublikové úrovni – podobně jako FK Chmel Blšany. Jen za rok 2006 získala celou řadu medailí, možná víc, než kolik vyhrál Chmel Blšany zápasů. Má z mistrovsví republiky dvě zlaté medaile (sprint na dráze, časovka dvojic na silnici), čtyři stříbra vybojovala na dráze, bronzová byla na silnici v časovce jednotlivců, v hale pak získala stříbro. Celkově je patří za loňský rok 2.místo v Českém poháru na silnici.

Lucie závodí za tým Lucas Frames Blšany, který vznikl teprve v roce 2005 a hned je velmi úspěšný. Vede ho otec Lucky, pan Pavel Záleský. Automechanikem je její bratr Lukáš… pozorný čtenář a znalec blšanského prostředí již jistě zbystřil. Jméno Záleská je totiž spojeno i s naším klubem. Maminka Hana v rodině se jako jediná nevěnuje pracovně cyklistice (ač je bývalou cyklistkou také), ale pracuje v našem klubu jako ekonomka. To není vše, sama mladá závodnice Lucka neumí jen jezdit na kole, ale dělá i mažoretku. Dřív, když se ještě mažoretky na stadionu v Blšanech staraly o atmosféru před zápasy, pochodovala po blšanském trávníků také.

Stránky týmu Lucas Frames Blšany vytvořil jeden z vám možná také známých fanoušků Blšan. Vašek Hykl. Je administrátorem našeho webu a vytváří stránky plné fotek z blšanských zápasů – www.blsanky.ic.cz

Web Lucas Frames Blšany má adresu http://www.lucas-cycles.cz/ Najdete tam kromě informací o týmu i info o Lucii, včetně obrovské fotogalerie.

Jak teda vidíte, Blšany nejsou jen obcí fotbalovou. Vyrůstá tu i nesmírně talentovaná cyklistka a kdoví, zda jednou Blšany neproslaví ještě víc, než fotbal. Třeba jednou nějakou medailí na olympiádě… kdoví. V 15,5 letech má ještě kariéru před sebou, a tak nezbývá než jí držet palce. Loňský rok pro ní byl velmi úspěšný a uvidíme, zda ji čtenáři Lounského deníku zvolí za nejlepšího mladého sportovce okresu. Vyhlášení výsledků proběhne 23.ledna. Na rozdíl od blšanských fotbalistů by si takové ocenění jistě zasloužila.

FOTO: http://www.lucas-cycles.cz/

FK Chmel Blšany | 11.1.2007 20:58 | 3805x přečteno