FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Blšany stoprocentní, porazily Litoměřice

Po tom, co v úvodním kole zvládli Chmelaři utkání v Bílině, potvrdili, že jdou za svým cílem, a to je návrat do Divize.

blsany

 

 

 

 

 

 

    

 

 

Trenér Josef Němec již měl k dispozici kompletní sestavu, do které se vrátila brankářská jednička Klíma a hostování již má vyřízené další posila, Tomáš Poláček, který dříve působil v ligové Mladé Boleslavi. Na svůj klub se z Arabských emirátů přijel podívat i Horst Siegl, který se dokonce nechal napsat jako náhradník, pro případné střídání.

Domácí vstoupili do utkání aktivněji. Měli míč více ve svém držení a dařily se jim rychlé přechody do protiútoků, které dělaly hostující obraně problémy. Hodně nebezpečný byl na levém křídle Petr Nový. Jeho dvě akce stačila obrana zastavit, ale při třetí se prosadil. Zatáhl míč k rohovému praporku, udržel ho, přihrál Klimešovi, ten posunul na Siegla, který střelou po zemi překonal bezmocného Diveckého v brance. Po občerstvovací přestávce domácím zatrnulo. Ve 26. kopali hosté roh a při zákroku si brankař Klíma vyhodil rameno a v bolestech zůstal ležet u brankové tyče. Naštěstí se rameno podařilo nahodit zpátky a Klíma pokračoval ve hře. Pět minut před přestávkou kapitán Blšan Macek našel nabíhajícího Froňka, ale ten ukvapeně placírkou těsně minul tyč. V nastaveném čase za ošetřování Klímy se domácí ještě natlačili před branku a vytěžili roh. Ten zahrával Poláček. Míč se před brankou několikrát odrazil, až se dostal k Froňkovi a ten jej prostrčil za Diveckého záda.

Ve druhém poločase hosté otevřeli hru a vsadili na ofenzivu s cílem srovnat nepříznivý stav. Zatlačili domácí na jejich polovinu, ale výrazněji Klímu v brance neohrozili. Naopak. Blšanští sami měli několik gólových příležitostí, ale neprosadili se. Domácí v závěru takticky vystřídali a dovedli utkání v poklidu do závěrečného hvizdu.

V dalšímu utkání jedou Chmelaři v sobotu do Litvínova.

„Výhry si velice ceníme. Letošní ročník Krajského přeboru má zatím vysokou úroveň. Soupeři jsou lepší než některá divizní mužstva!“ – Uvedl manager mužstva Jaroslav Janoušek.

FK Chmel Blšany – FK Litoměřice 2:0 (2:0)

Branky: 12. Siegl, 45. Froněk

Blšany: Klíma – Zahálka, Novák, Lancz – Klimeš, Poláček, Kopas, Macek – Nový (80. Matucha), Siegl (87. Haluška), Froněk (76. Hrechko).

Článek převzat od Jardy Tošnera ze Svobodného hlasu.


FK Chmel Blšany | 20.8.2012 22:02 | 1222x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 1.10.2023 6:40:13