Blšany souboj o postup do divize nezačaly dobře, na úvod prohrály v Srbicích

Srbice – Chmelaři nastoupili s hodně ofenzivně naladěným kádrem, ale doplatili na nepřesné zakončení. Na první Štětí už ztrácejí pět bodů.

Fotbalisté Blšan nezvládli sobotní vstup do jarní části krajského přeboru, když prohráli v Srbicích 3:5. V souboji o postup do divize tak hned v prvním jarním kole ztratili na vedoucí Štětí tři body, dohromady ztráta druhých Chmelařů na první tým tabulky narostla na pět bodů.

Blšany přijely do Srbic během zimní přípravy s pozměněným a hodně ofenzivně naladěným kádrem. V chladném počasí se hrál oboustranně parádní zápas s rychlými a celkem přesnými akcemi. V první půli byli fotbalovější hosté, ale doplatili na nepřesné zakončení. Když už se jim podařilo trefit branku, jejich střely bez problémů likvidoval brankář Zdeněk Divecký. Na druhé straně blšanský brankář Jakub Stehno svůj tým příliš nepodržel, zejména jeho vybíhání mimo vápno bylo pro hosty dost infarktové, ale domácí odkrytou branku dvakrát netrefili. Přesto do vedení šli domácí už v 12. minutě, když Pavel Verbíř mladší krásně zakroutil trestný kop zleva od autové čáry na úplně volného Opatu, který nezaváhal.

Po změně stran byly ze začátku Blšany ve velkém tlaku, ale domácí čekali na rychlé brejky. První ještě nevyšel, ale pak to vzal na sebe Denis Egrt, který ignoroval dva volné spoluhráče po obou stranách. Z pětadvaceti metrů se trefil parádně a bylo to 2:0. Hosté ale odpověděli takřka okamžitě, když po rohu úplně volný Adam Boruta hlavou nekompromisně skóroval. Jenže Srbice za chvilku opět vedly o dvě branky díky krásné trefě Kulhánka. Blšany opět odpověděly vzápětí a úplně stejně. Roh, volný obránce Boruta a rána hlavou jako z děla – 3:2. Jenže Srbice v této fázi hry kralovaly. Další branku jim rozhodčí neuznal pro hraniční ofsajd, pak zazvonilo břevno blšanské branky a po rohu vykopával jasný gól z brankové čáry blšanský obránce. Dvě velké tutovky nedal mladý Verbíř. Čtvrtý gól Srbic přišel z penalty po jasném faulu na pronikajícího Egrta. Jelen zkušeně proměnil a o chvíli později pohřbil další krásnou akcí Egrt definitivně blšanské naděje. Tentokrát nezakončoval sám, ale předložil balón Opatovi, který dával v podstatě do prázdné branky. Kosmetická úprava skóre přišla ve třetí minutě nastavení. Zprava od autové čáry blšanský Vacek spíš centroval, ale balon „zaplaval" a Divecký v domácí brance jen sledoval, jak mu přistává v síti.

Srbice – Blšany 5:3 (1:0)

Branky: Opata 2, Egrt, Kulhánek, Jelen – Boruta 2, Vacek; Rozhodčí Prágl; ŽK 2:2; 120 diváků.

Chmel Blšany: Stehno – Vacek, Živnůstka (85. Hruška), Boruta, Kubek – Vidlička, Mario Lička, Böhm – Zdichynec (85. Vácha), Gajecký (64. Míča), Zeman (64. Homola)