FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Blšany si vezou z Litoměřic šestibrankový příděl

Litoměřice - Chmelaři opět neměli nikoho na střídání, sestavu lepili doslova na poslední chvíli

Utkání 17. kola fotbalového přeboru Ústecka mezi litoměřickým FK a FK Chmel Blšany se stalo otázkou výše skóre. Hostitelé bezezbytku oplatili torzu hostí (přijeli pouze s jedenácti hráči) porážku z podzimu 0:2. V základu poražených přitom nechyběla zkušenost: Houštecký, Němec, Vácha, Matucha, či Siegl ml.

Od první minuty bylo výhradně dusno před gólmanem Chmelu Krabcem. Ten se do přestávky zasloužil o to, že na ukazateli skóre svítilo „pouze" 5:0 . Připsal si totiž na své konto dalších šest zákroků, kdy před ním stáli hráči domácích z očí do očí. Poprvé kapituloval po čtvrt hodince hry. Po rohu si nejvýše naskočil Dolejška. Za sedm minut to už bylo 2:0. Sieglovi utekl Grunert.

Sám faulovaný středopolař se ze značky penalty nezmýlil. Poprvé se do listiny střelců zapsal ještě věkem dorostenec Šikl. Rutinérsky podstřelil vybíhajícího Krabce. Stejně úspěšným se stal talentovaný mladík i v 37. minutě. To mu chuťovku nezištně předložil Tichý 4:0. Oplátka na sebe nenechala dlouho čekat, Tichý zvyšoval na 5:0 angličanem téměř z nulového úhlu. Stejný hráč odmítl vsítit ještě gól do šatny. Předtím po rohu pálil z voleje Dolejška těsně nad. Co nelze opomenou Tichý nechal vyniknout Krabce. Stejně jako předtím sedmnáctiletý benjamínek Hýř aj.

Když po přestávce v 56. minutě zvyšoval na 6:0 Dolejška, 223 diváků se svorně ptalo: Kolik, deset i více? Nestalo se tak. Dolejškova přesná trefa se po závěrečném hvizdu ukázala jako poslední.

Někdejší gólman Admiry Krabec výprodej domácích okomentoval výstižně: „Tak jsem si už dlouho nezachytal. Snad proto, že mě litoměřičtí kluci jako by naschvál trefovali a řadu dalších tutovek spálili." Nenadsazoval. Zejména Tichý se hněval sám na sebe, ba i držel za hlavu v duchu, co se dá zahodit. Nejen on se ovšem v koncovce nevyznamenal.

Brankař Litoměřic udržel čisté konto, byť Kalinin měl k zaznamenání čestné trefy nejblíže. Divecký byl proti. „Můžeme souhlasit s tím, že jsme skutečně předvedli až trestuhodný výprodej," notoval si trenérský tandem FK Litoměřice Jaroslav Zlata se Štefanem Knapíkem.

Litoměřice – Blšany 6:0 (5:0)

Branky: 15. a 56. Dolejška, 22. a 37. Šikl , 21. Grunert z pen., 39. Tichý