Blšany si po velmi dobrém výkonu připsaly tři body

V sobotním mrazivém dopoledni přišli na blčanský stadion jen ti skalní. Teplota mínus čtyři stupně a navíc debakl z minulého kola byly hlavními důvody, proč zůstat raději v teple domova. Proti minulým dvěma utkáním, ve kterých měl trenér Josef němec k dispozici jen 11 hráčů včetně sebe, zahřívali lavičku hned 4 náhradníci.

Bílý dres si oblékli i tři nováčci. Roman Letko, který působil v pražských klubech, naposledy v Klokan Perón Clubu, druhým nováčkem je Martin Farář, který kopal za Březeneckou Chomutov. Třetím nováčkem v dresu Blšan, ale jinak známou postavou je David Haviar, který ještě na podzim kopal stejnou soutěž za Louny.

Chmelaři začali aktivněji a hned v úvodní minutě utekl po pravé straně Matucha, odcentroval a překvapený Nový vyslal slabou střelu jen do brankaře Valeše. Běžela 5. minuta a domácí zahrávali přímý kop z rohu velkého vápna. Míč si postavil Houštěcký, ale jeho střela zapadla jen do boční sítě. Další šance přišla po čtvrthodině hry. Letko odcentroval z těžkého úhlu před branku, kde byl Nový, ale ani tentokrát míč dobře netrefil a Valeš jej zneškodnil. V 18. minutě se střetli na hranici šestnáctky dva kapitáni. Litvínovský Svoboda srazil pronikajícího Macka a rozhodčí Borovec ukázal na značku pokutového kopu. Penaltu s jistotou proměnil Houštecký – 1:0. Za dalších osm minut se po levé straně probil Nový. Jeho střílený centr před branku zasáhl nešťastný svoboda tak, že jej usměrnil za Valešova záda a bylo to 2:0. Po půlhodině hry se dostal na druhé straně ke střele Batelka, ale Krabec byl pozorný a vytáhl jí na roh. V poslední minutě ještě pálil na domácí branku Renč, ale ani on neuspěl.

I druhý poločas začali lépe hosté. V 63. kopali hned tři rohy po sobě. Krabec měl nejvíce práce s tím druhým, po hlavičce Svobody, který s námahou vyrazil na další roh. V tu dobu již hrál Litvínov pouze v deseti, když po druhé žluté za řeči viděl v 52. minutě červenou Bujnovský. Chmelaři začali jasně diktovat rytmus hry a přicházely i šance. Tu první vypracoval v 71. Nový, ale místo přihrávky na dva volné hráče volil ukvapeně střelu a mířil vysoko nad.  Za dvě minuty na to ale přišla parádní akce Macka se Zahálkou, kteří si dvakrát vzájemně narazili a Macek zvyšoval na 3:0. V 83. se dostal do slibné šance Letko, ale jeho pokus obránce Litvínova stačil zblokovat.na roh. Ten zahrával Macek, nejvýše si u zadní tyče vyskočil Siegl a hlavou dal čtvrtou branku Blšan.

Chmelaři dokonale odčinili krutou porážku z minulého kola a připsali si důležité tři body. Po většinu utkání jasně svého soupeře přehrávali.

FK Chmel Blšany – FK litvínov 4:0 (2:0)

Branky: 18. Houštecký (PK), 26. Nový, 73. Macek, 84. Siegl

Rozhodčí: Borovec, Zvonař, Živnůstka    ŽK 1:5   ČK 52. Bujnovský

30 diváků

Blšany: Krabec – Farář, Siegl, Lancz, Matucha, Haviar, Macek, Letko (83 Kalanin),  Zahálka, Houštecký, Nový (Vácha).

FK Chmel Blšany | 25.3.2013 11:11 | 1280x přečteno