Blšany remízovaly s Litolí

Přes místy drtivou převahu braly Blšany v prvním kole pouze bod.

Kádr Blšan byl před jejich letošní divizní premiérou jako obvykle předmětem mnoha dohadů a spekulací, nicméně v samotném zápase se objevila většina dobře známých jmen. Přesto měli fanoušci příležitost vidět v základu pár nových akvizic – Jaromír Šmerda i Tomáš Klinka jsou hráči s bohatými ligovými zkušenostmi. Oproti tradici hned od úvodu nastoupil Josef Němec.

Do utkání vstoupili lépe domácí, ale na obou stranách bylo až příliš mnoho nepřesností. Ve 13. minutě se chmelaři dostali do brejku, ale situaci dva na dva vyřešil Kalanin jen centrem do rukou brankáře. O 3 minuty později pálil Josef Němec po dalším kontru nad. V 19. minutě aktivní Kalanin po přihrávce Němce střílel přízemní střelou těsně vedle tyče. Až po této akci poprvé vystřelila na bránu Litol – Bohdan po odraženém míči pálil pod břevno, ale Klíma jeho jedovku vyrazil na roh. Ve 30. minutě hledal centr ve vápně úplně volného Šmerdu, ten na něj ale nedosáhl. Ve 34. minutě Jelínek zcela zbytečně podkopl v pokutovém území unikajícího hráče Litole, který se ale už nacházel takřka v nulovém úhlu. Z následné penalty se trefil Adam Petrouš. O chvíli později šel Klíma do souboje s útočníkem hostí a střet byl posouzen jako faul Litole – a poté přišel zkrat. Slabá rozehrávka na právě otřeseného Klímu do prostoru, kde se nacházel útočník Litole. Ten do míče jen trkl a do prázdné brány zvýšil. Ani tento laciný gól nás nesrazil, když se hlavou prosadil novic Klinka.

Hned po přestávce napálil výborně hrající nejmladší chmelař Kalanin míč pod břevno, ale Rathouský vyrazil. V 57. minutě Blšany vyrovnaly, ale bohužel z ofsajdu. O šest minut později orazítkoval Šmejkal spojnici. V 71. minutě trefila Litol z přímého kopu tyč. Oproti očekávání však Blšany soupeře tlačily, ten často nevěděl kde mu hlava stojí a tak si pomáhal mnoha likvidačními zákroky. Teprve v 78. minutě se Chmel dočkal, když Pilař tvrdou i přesnou ranou z 25 metrů pod břevno srovnal na 2:2 – nádherný fotbalový moment. Autor gólu byl za krátkou chvíli střídán Matuchou po nepříjemném faulu soupeře. V závěru zápasu si už žádný tým šanci nevypracoval.

Bod je tedy zároveň ziskem (tým nepoložily dva nesmírně laciné góly), ale i ztrátou, protože jsme Litol dokázali přehrát a vytvořili si i více šanci. Jeho konečnou hodnotu tak budeme znát až v konečném účtování.

FK Chmel Blšany 2:2 FK Litol (1:2)

Blšany: Klíma – Němec, Šmejkal, Kalanin, Pilař, Jelínek, Siegl st., Klinka, Šmerda, Lancz, Gruber

Litol: Rathouský – Jareš, Petrouš, Helmich, Šusta, Černý, Bohdan, Novotný, Sosnovský, Bodlák, Ježek

FK Chmel Blšany | 14.8.2011 9:11 | 1492x přečteno