Blšany překvapivě vezou z Náchoda bod

Radujme se, veselme se! Do Vánoc sice ještě pár týdnů zbývá, ale fanoušci FK   Chmel zažívají sváteční atmosféru už nyní. Blšany uhrály v Náchodě remízu 1:1,   přestože dohrávaly v 10 lidech! AKTUALIZOVÁNO

Už také bylo na čase! Bednář, Heinc, Čonka, Klasna, Krejčík a Trup hráli už druhou fotbalovou ligu. A podruhé už hrál Patrik Gedeon, který odkopal spoustu v první lize. To není tak málo kvality, abychom museli být beznadějně poslední ve třetí lize. K obratu k lepšímu snad přispěl i dnešní výsledek. Zatím ovšem zůstáváme s 9 body poslední.

ZÁPAS OČIMA TRENÉRA ŠTEFKA :

Blšanští už do Náchoda cestovali bez několika zraněných (Břečka, Podroužek, Tlatla) i disciplinárně potrestaného Geovaniho a tak byl tým doplněn o 3 dorostence sedící na lavičce náhradníků. Bohužel, před zápasem obnovené zranění nepustilo do utkání Wilfrida a tak se v základní sestavě objevil rekonvalescent Krejčík. Utkání vzhledem k nevlídnému počasí sledovala celkem početná divácká kulisa, která si přála vidět výrazné vítězství favorizovaných domácích.

Utkání na kluzkém terénu začala obě družstva opatrně a vycházela ze zjištěné obrany. V 10.minutě volil v rozehrávce rizikovou přihrávku Heinc, kterou domácí hráči vystihli, ale střela z 20 metrů šla nad Zachardovu branku. O minutu později se do brejku po uvolnění od Klasny dostal Rulf, ovšem jeho přihrávka do pokutového území těsně minula ve výhodné pozici Čonku i Trupa. V 17.minutě domácí udeřili, kdy dlouhý míč těsně za půlící čáru minuli v souboji 2 hráči Blšan, které nikdo nezajišťoval a tak se do samostatného nájezdu na Zachardu dostal Merganc, kterého marně stíhal Heinc. Následná střela z hranice pokutového území domácího kanonýra dostala Východočechy do vedení-1:0. Ve 31.minutě předvedli pěknou akci hostující hráči, když nejprve Trup krátce potáhl míč a pak jej kolmicí za obranu do pokutového území přihrál nabíhajícímu Klasnovi, který šel sám na domácího brankáře, jenž ale jeho stoprocentní šanci včasným vyběhnutím zlikvidoval.

Do 2.poločasu nastoupili hosté aktivně a ke zteči domácí branky zavelel zkušený Gedeon, který ve 47.minutě výbornou přihrávkou za obranu poslal do dobré pozice Klasnu, ale ten si míč dobře nezpracoval a bylo po šanci. V 52.minutě zahrával Gedeon přímý volný kop z levé strany do pokutového území, kde byl v dobré pozici bránícím domácím hráče stažen Dlužniewski, ale rozhodčí penaltový zákrok přehlédl, což o chvilku později kompenzoval na druhé straně! V 64.minutě musel ze zápasu odstoupit zraněný Čonka a do hry se dostal mladý útočník Mašek. Další pohroma pro hosty přišla o 2 minuty později, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Dlužniewski a tak hosté téměř třetinu utkání dohrávali v oslabení! I ve složité situaci se mladý tým Blšan dirigovaný neúnavným bojovníkem Gedeonem nevzdával a bojoval o co nejlepší výsledek. V 68.minutě zahrávali hosté PVK, k odraženému míči se dostal Bednář, přešel přes dva bránící hráče, ale jeho střela z hranice pokutového území šla vedle. Domácí si chtěli hubené vedení pojistit a o zteč hostující branky se snažili zejména po standardních situacích a dlouhými nakopávanými míči za hostující obránce, kteří byli ovšem pozorní tak jako brankář Zacharda, který svými zákroky držel hosty stále ve hře! Velkou šanci měl v 78.minutě po RK domácí Chleboun, ale jeho střela z voleje z 10 metrů šla vysoko nad! V závěru hosté více otevřeli hru a šli i v oslabení do rozestavení 3–4-2, když se na hrot k Maškovi přidal obránce Bednář. Ten v 87.minutě aktivně napadal rozehrávku domácích, hráč Náchoda uklouzl a zahrál rukou, přičemž míč se dostal k Bednářovi. Dobře se rozvíjející kontr zastavila píšťalka rozhodčího pro nedovolené bránění blšanského hráče. Náchodští včetně lavičky v závěru zdržovali a zakopávali míče, za což si v krátké době ?vykoledovali? dvě ŽK! Blšanští se nakonec za bojovný výkon v oslabení a snahu aspoň částečně napravit dva domácí neúspěchy dočkali. V 88. minutě zahrával Gedeon přímý volný kop. Míč letěl na hranici pokutového území, kde si na vysoký míč naběhl dorostenec Mašek a prodloužil jej za obranu, kam si naběhl Bednář a technickou střelou přehodil vybíhajícího domácího brankáře-1:1!

FK Náchod – Deštné – FK Chmel Blšany 1:1 (1:0)

BRANKY: 17.Merganc – 89. Bednář
ŽK: Moník, Hudec, Zinke – Dlužniewski, Řehák, Zacharda
ČK: 66.Dlužniewski