FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Blšany přehrály Žatec + Fotografie

Derby, na které se fandové obou táborů těšili. Na tribuně bylo asi i těch Žateckých více, ale utrpěli od Blšaňáků drtivou porážku. Podobně tomu bylo i na hrací ploše.. Žatec, pokud chtěl udělat krok k postupu, musel nutně bodovat. Chmelařům již o nic nešlo a tak se dal předpokládat pěkný fotbal.

První střela na braku šla z kopačky Procházky, který z malého vápna přestřelil Klímovu branku už v první minutě. To bylo ze strany Žatce na dlouhou dobu vše. Hra se přenesla před branku Slavoje a v 10.se míči, který vyslal na branku Matucha postavila do cesty tyč. V 16. zahrávali domácí první standardku. Tu rozehrál na krátko Pilař a Novákovu parádní střelu, která prošla zdí poslal Heinc na roh. Až pak se probrali hosté. Po propagační střele z dálky otestoval Klímovu pozornost Jakubov. Klíma míč jen vyrazil, ale Trojan ho uklidil do bezpečí. A pak z čista jasna zahřmělo. Siegl ml. prostřelil Baštýře a poslal Chmel ve 25. do vedení. Obdržená branka hráče Slavoje probrala ze spánku a trochu přitlačili. Ve 32.zahrávali roh. Na ten si vyskočil nejvýš Jakubov a jeho hlavičku k tyči vykopával těsně před brankovou čarou Stracený. Jakubov měl na kopačce poslední šanci poločasu, ale Klíma byl opět na svém místě. Do šaten tak šli domácí s jednobrankovým náskokem.

Druhý poločas byl prakticky celý v režii Chmelařů, kteří se předváděli v tom nejlepším světle. Už ve 46. musel Baštýř zasahovat proti hlavičce Matuchy, kterou stačil zvednout na roh. V 64 měl jedinou příležitost Slavoje Baierl, ale přestřelil. Pak přišly velké chvíle Blšan. Nejdříve Pilař z dobrých 20 metrů málem překvapil Baštýře, který s námahou jeho střelu vyrazil. Za pár minut Pilař vysunul Nováka. Proti němu vyběhl Baštýř, který nezasáhl míč. Novák ztratil stabilitu a v pádu těsně minul prázdnou branku. Deset minut před konce přistrčil jinak hodně nevýrazný Kalanin Sieglovi ml. A ten bombou, která se otřela o vnitřní tyč dal druhou branku. O čtyři minuty později se ještě Matucha pokusil přelobovat Baštýře, ale míč těsně minul branku. Blšany už zápas nepustily a zkušeně jej dovedli do vítězného konce. Žatec si tím hodně zkomplikoval cestu za postupem do vysněné divize.

Branky: 25., 80. Siegl ml.

Rozhodčí: Beneš, Ipser, Suchánek     ŽK 3:2           300 diváků

 

Blšany: Klíma, Novák, Matucha, Krejčík, Lancz, Kalanin, Trojan, Pilař, Siegl ml, Siegl st., Stracený.

Žatec: Baštýř, Bešík, Heinc, Krejčík, Procházka (85.Smékal), Hodas (70.Poborský), Paul, Čížek, Vávra, Jakubov, Baierl.

 

Za článek děkuji Jardu Tošnerovi ze Svobodného hlasu

 

Fotografie od Jaroslava Tošnera : https://picasaweb.google.com/…atec36201120 

FK Chmel Blšany | 4.6.2011 16:22 | 1361x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 30.9.2023 13:57:49