Blšany mají po letech letní přípravu a budou silné

PRAHA – Když během zimní přestávky přebíral tým Blšan trenér Marcel Lička, bylo úkolem jeho a Dominika Rodingera udělat malý zázrak a beznadějně poslední celek krajského přeboru zachránit v soutěži. To se sice podařilo až v posledním soutěžním utkání, ale tým se díky spolupráci s Asociací volných hráčů kvalitativně velice zvedl a s přibývajícími zápasy, jak se zlepšovala sehranost, celek i sílil. To dokazovaly výsledky s nejlepšími týmy.

Letošní letní přípravu zahájily Chmelaři minulé pondělí, 13. července v Horoměřicích u Prahy.

Naplánován je již i první přípravný zápas, který se měl odehrát v úterý 21. července od 18 hodin v Blšanech. Další zápasy pak sehrají Blšany na hřištích soupeřů – Klecany, Kralovice (oba1. Atřída)a další je v jednání. Generálka před zahájením KP je pak naplánována na 1. srpna od 10:30 do Blšan.

„Kádr zůstal stejný kromě Jana Šmída, se kterým jsme rozvázali spolupráci. Tomáš Pilař dostal nabídku práce v Německu. V průběhu léta uvidíme, jak to s ním bude vypadat. V hráčském kádru jsou čtyři noví hráči, kteří nejsou ještě stoprocentně dotažení, takže nemůžeme jmenovat, ale kdyby se to podařilo, budou posilami do základní sestavy,“ říká o svém týmu Marcel Lička.

Můžeme se tedy opět těšit na výkony Michala Zemana, Vlastimila Vidličky, Sebastiana Zdichynce, nebo gólmana Martina Jíchy a dalších. Na lavičce a v případě potřeby nebude chybět ani Josef Němec. Chybět bude určitě nejlepší střelec dvou uplynulých ročníků Kp Lukáš Prückner, který si v předposledním utkání jara proti Lounům obnovil zranění kolene.

„Hrací den chceme zachovat na sobotu od 10:30 hodin s tím, že věříme, že si na fotbal najde cestu více diváků, než v uplynulé sezóně. Ti, kteří chodili, viděli, jaký fotbal hrajeme, a že je, na co se dívat,“ dodává sportovní ředitel Blšan Dominik Rodinger.

FK Chmel Blšany | 20.7.2015 17:58 | 1723x přečteno