FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Blšany i v deseti přehrály rezervu Žatce a v poháru postupují

Jen hrstka nejvěrnějších příznivců fotbalu si našla ve středečním pozdním odpoledni cestu do Libočan ke dvakrát odloženému utkání prvního kola Severočeského poháru. Ani tentokrát nebylo jisté, jestli se hráči Blšan sejdou, ale pět minut před hodinou výkopu zastavil u hřiště mercedes Horsta Siegla a přivezl čtyři hráče Blšan včetně nováčka Rabaha Teftaga, který měl na svém kontě pouhých 18 minut v dresu Bohemians Praha 1905 B.

Němec s humorem nabádal své spoluhráče, že bude třeba nějakého hráče soupeře vykartovat. To nakonec nebylo ani třeba.

Utkání začalo velmi vlažně. Hosté zodpovědně bránili. Zadní řady řídil Siegl st. Němec pak posílal balóny na teplické mladíky a taktika přinášela své ovoce. Jako první zahrozili domácí, kteří kopali v 8. trestný kop, a Pilař vyhlavičkovával z brankové čáry míč mířící do šibenice. V 18. minutě měl Prückner první šanci, ale jeho oblouček Bouček v brance vystihl. Po čtvrt hodině hry už to vyšlo. Kombinace Němec – Paldrman -  Prückner zakončil poslední jmenovaný úvodní brankou. Za dalších šest minut už to bylo 0:2, když si Němec pohrál s obranou Slavoje a  Prückner prostrčil míč u tyče do sítě. V 33. mohli domácí snížit zásluhou F. Klince, když Matějka lapil míč na brankové čáře, ale sudí nechal pokračovat ve hře. Za pět  minut přišla další pohledná kombinace, kterou předvedli  Prückner s Teftagem, ale Bouček stačil vyrazit na roh.

Hned v první minutě druhé půle snížil pohodlně zblízka střídající Provazník. Pak měli domácí štěstí, když se míč z kopačky Teftaga  zvolna dokutálel k jejich tyči a odrazil se do hřiště. Slovo si vzali domácí, jmenovitě J. Hynek, který krásnou střelou z dálky v 55. minutě srovnal. Blšany ale mají  Prücknera a ten v 66. vrátil hostům vedení. Deset minut před koncem našel Němec Teftaga a bylo to 2:4. Stejný střelec za dvě minuty navýšil na 2:5. Závěr utkání patřil domácím. V 88. dal třetí branku Slavoje F. Klinec a v 89. dal kontaktní gól Provazník. Více už Žatec nestihl a s pohárem se loučí.

Výsledek podtrhl žateckou mizérii. Vždyť Blšany hrály 90 minut v deseti a dres Žatce oblékli hned čtyři hráči ze základu A divizního celku.

Druhé kole je na programu 10. září, kdy Blšany budou hostit Štětí, které sestoupilo z divize.

FK Slavoj Žatec B – FK Chmel Blšany 4:5 (0:2)

Branky: 46., 89. Provazník, 55. J. Hynek, 88. F. Klinec – 15., 24., 66. Prückner, 80., 82. Teftag

Rozhodčí Bláha, Zandal, Spišák.

Žatec: Bouček – Heinc, A. Svoboda, Fedoriška, Weinhauer, Rosendo, P. Svoboda, J. Hynek, F. Klinec, T. Hynek, Bednář, střídal Provazník.

Blšany: Matějka – Paldrman, Siegl st., Siegl ml. – Kalanin, Pilař, Němec, Teftag, Lácha -  Prückner.

FK Chmel Blšany | 3.9.2014 23:00 | 943x přečteno