Blšany dvakrát prohrávaly, ale nakonec se radovaly z výhry

Už jsme si zvykli na situaci, kdy Chmelaři mají v utkání výraznou převahu, ale do vedení jdou po jediné šanci hosté. Nejinak tomu bylo i v utkání s Proboštovem.

Domácí se hned od úvodu nastěhovali na polovinu soupeře a první šance přišla již po pěti minutách hry. Žampa vysunul Vacka, ale jeho šanci stačil vyrazit brankář Račuk na roh. Ve 20. minutě Vidličkův centr našel ve vápně Böhma, jeho střela však šla těsně vedle. Za tři minuty zvedl Račuk nad břevno střelu Boruty. Po půlhodině hry zahrozili hosté, ale Jícha pokus Pazdery zneškodnil. Ve 32. vyslal na branku tvrdou střelu domácí kapitán Vidlička, kterou jeden z hostů zasáhl rukou, ale penalta se nekopala. Skóre se měnilo až ve 37. minutě. V rychlém protiútoku Pazdera přenechal L. Pelcovi a ten z blízka překonal Jíchu v domácí bráně. Ve 40. minutě mířil Vidlička nad. Krátce na to se dostal do šance opět Proboštov. Centr Švába ale poslal Petrik mimo. Běžela poslední minuta první půle, když došlo ve vápně hostů ke kontaktu, po kterém šel k zemi pronikající Hruška a kopala se penalta. Tu s přehledem proměnil Böhm.

Nejlepší střelec Blšan, který má na svém kontě již 11 zásahů se dostal do šance hned ve 46. minutě, ale jeho křížná střela šla těsně vedle. Následovaly šance hostů. V 55 šel nad pokus o lob z kopačky Petrika. O dvě minuty později se už Petrik dočkal branky, který tvrdou střelou proměnil centr J. Ploce ve vedoucí branku Proboštova. Vyrovnání přišlo v 70. minutě. Po závaru před bránou hostů z hranice velkého vápna prostřelil vše před sebou Štochl, který byl na hřišti teprve sedm minut. Domácí přidali na obrátkách a zatlačili soupeře před jeho branku. Šest minut před koncem přišla nádherná akce. Vidlička udržel míč na levém kraji hřiště, odcentroval a Cipruš u zadní tyče poslal Blšany hlavou do vedení. Hosté ve ještě pokusili srovnat a převzali iniciativu, ale šanci už si nevytvořili. Minutu před koncem ještě zkrotil Račuk střelu Štochla a hlavičku Cipruše.

Blšany tak drží první příčku v tabulce dva body před Štětím a v sobotu ho čeká derby v Žatci.

„Musíme si zvykat, že každé mužstvo, které k nám přijede, bude poctivě hrát dozadu. Pokud nevyužijeme šance ze začátku zápasu, soupeř zvedne hlavu a začne hrozit. Přesně to se nám dnes stalo. Jsem velmi spokojený, že mužstvo předvedlo výborný přístup, bojovalo až do konce, což nám přineslo po vítězství v Horním Jiřetíně další cenné vítězství nad silným soupeřem,“ hodnotil průběh utkání trenér Blšan Marcel Lička.

FK Chmel Blšany – TJ Proboštov 3:2 (1:1)

Branky: 45. Böhm PK, 70. Štochl, 84. Cipruš – 37. L. Pelc, 57. Petrik

Rozhodčí Ipser, Roháč, Suchánek, ŽK 2:5; 100 diváků.

Blšany: Jícha – Šimon, Boruta, Cipruš, Žampa (62. Maršálek) – Homola (46. Zábrodský), Hruška, Vidlička, Vacek – Míča (66. Štochl), Böhm (88. Němec).

Slovo Dominika Rodingera

Dneska jsme odehráli velmi těžké utkání s Proboštovem, který přijel bránit od první minuty v ''11 lidech. I když jsme 2× prohrávali, tak to kluci dokázali obrátit v náš prospěch. Rozhodující gól dal v 84min Radek Cipruš, kterému Marcel Lička na cestě na zápas v autě řekl, že dá góla hlavou – tak se i stalo :)). Utkání se velmi podobalo jarnímu, hodně agresivity na straně soupeře, hluboký blok a velmi nepříjemné brejkové situace. Dnešní vítěztví se nerodilo vůbec lehce a to o víc jsme rádi za 3 body. Kluci ukázáli srdce, vůli po vítěztví a týmovýho ducha.<br />Už teď se těšíme do Žatce, který nás ''přivítá příští sobotu od 16hod na jeho domácí půdě. Bude to derby, takže věříme, že nás přijedete podpořit!!!

PS: Pepa Němec řekl, že na tyto zápasy chodilo dříve cca 1000 diváku, tak jsme zvědavý, zda padne aspoň 500… :)

Za článek a fotografie děkuji Jardovi Tošnerovi ze Svobodného Hlasu

FK Chmel Blšany | 5.10.2015 15:40 | 1330x přečteno