Blšany čeká fotbalový svátek v Ďolíčku

V neděli se Chmel Blšany pokusí zastavit rozjetý tým Bohemians 1905. Hráči se   těší na utkání před vyprodaným stadionem, ve kterém nemají co ztratit, ale   určitě   nehází flintu do žita už před zápasem. AKTUALIZOVÁNO

V zatím posledním článku vyjadřoval Jaromír Hykl spokojenost s nedělní návštěvou zápasu Blšany – Čáslav, který vidělo 721 diváků. Ano, na blšanské poměry pěkné číslo. Ale nejbližší zápas Chmelu uvidí na vlastní oči více než desetinásobné množství fanoušků. Tedy zhruba tolik lidí, kolik do Blšan zavítá za celou letošní sezonu! Takovou podporu fanoušků, v rámci druhé ligy unikátní, má náš nadcházející soupeř. V neděli očekávají v Ďolíčku možná až 8000 diváků, zřejmě rekordní návštěvu letošní sezony. Bude to druholigový zápas s více než prvoligovou atmosférou. Bude to oslava fotbalu a fanouškovství. Chmelaři budou u toho.

Náš nejbližší soupeř je už půl roku ve vynikající formě. Ve druhé lize neprohrál už 11 zápasů, mezitím ještě prožil fantastickou zimní přípravu. Minulostí je loňské září, kdy jsme tehdy se trápící klokany porazili v Blšanech 1:0 brankou Benka, jenž bude tentokrát zřejmě pouze na lavičce. Bohemka se nyní škrábe tabulkou vzhůru a přimotává se do boje o postup do první ligy. Daří se jí na všech frontách a ve čtrtek navíc veřejnosti oznámila, že do ní vstupuje silný investor, který hodlá postavit v Ďolíčku nový stadion. Klub a jeho fanoušci jsou ve vrcholné euforii. V této atmosféře přichází utkání s Blšany. I Chmelu se teď začalo dařit, vyhráli jsme dvě poslední domácí utkání a do Prahy tak jedeme v relativní pohodě. Bude to zřejmě zajímavé měření sil.

Favorit zápasu je jasně v domácích, ale ve fotbale nic není tak jednoduché, aby bylo rozhodnuto předem. Blšanský sekretář Lubomír Trnka proto roli outsidera odmítá : „Určitě se necítíme jako outsider. To je možné, když budou proti sobě hrát mužstva z I. ligy a krajského přeboru, ale určitě ne mužstva stejné soutěže zdůranil Trnka bojovnou náladu v kabině našeho týmu. Zároveň ocenil velkou přednost soupeře, tedy mohutnou podporu mnoha fanoušků, kteří tvoří v domácích zápasech minimálně dvanáctého hráče. “Ale v našem mužstvu jsou již v současné době ostřílení kozáci, kteří se jen tak něčeho neleknou," ubezpečuje Trnka.

Kádr Blšan se připravuje stejně, jako na každý jiný zápas. Patrná je však zvýšená motivace, protože kdo by si nechtěl zahrát před osmi tisíci diváků. Všichni hráči jsou zdravotně v pořádku, nikdo není vykartován, a tak se bude napjatě čekat na nominaci trenéra Bičovského. Sám hlavní kouč Blšan je i se svým asistentem Chaloupkou fanouškem Bohemians 1905, kterou v roce 2005 pomáhal založit. Bičovský i Chaloupka patřili v dobách slavné Bohemky za trenéra Pospíchala k lídrům mužstva. „Pevně věřím, že jim to současní a hlavně mladí fandové v neděli připomenou,“ dodal k zápasu sekretář Trnka. Nicméně trenér Bičovský slíbil, že se bude snažit vymyslet takovou taktiku, aby Blšany uspěly. City musí jít stranou.

A co na to sám trenér Bičovský? „Těším jako na každé jiné utkání. Specifický zápas to není“ vysvětlil našemu webu a okomentoval, proč se Bohemce nyní daří: „Mají silný kádr a podpora fanoušků hraje svou roli. Každému hráči se hraje lépe před početným a fandícím publikem.“ Zároveň odhadl nedělní návštěvu na 8000 diváků. Podle trenéra šance Blšan na úspěch je, pokud se utkání uvládne psychicky a neudělají se zbytečné chyby. Vybrat si do Blšan konkrétní hráče ze současné Bohemky odmítl: „Bylo by jich více“

Utkání se odehraje v neděli od 16:30 na stadionu v Ďolíčku, fanouškům se doporučuje přijít o něco dříve kvůli očekávanému návalu. Věříme, že se Bohemce nepodaří oplatit porážku z podzimu a že bude FK Chmel tím mužstvem, které ukončí dlouhou vítěznou sérii Bohemky. Ta na jaře vyhrála všech 5 zápasů druhé ligy…

Oficiální stránky soupeře: www.fc-bohemians.cz

FK Chmel Blšany | 13.4.2007 14:21 | 712x přečteno