Blšanský příděl tří branek tentokrát do Brodu

Pohled Jaroslava Tošnera z Lounského Zpravodaje…

Nádherné počasí přilákalo na blšanský fotbal tentokrát oficiálních 588 diváků, kteří přicházejí natěšeni na pohledné kousky svých hvězd. Blšanští borci nastoupili v zápasu s Českým Brodem v černých dresech se zlatými čísly. Tím uctili současně s diváky minutou ticha památku zdejší legendy, Arnošta Zernera, doživotního čestného prezidenta FK Chmel Blšany, který odešel minulé úterý do fotbalového nebe.

Do utkání samotného vlétli domácí borci stejně, jako v minulém domácím zápase. Svého soupeře zatlačili na jeho polovinu a pálili na branku Brodu, kterou hájil Sova, jednu ránu za druhou. První větší šance přišla v 9. min., kdy Siegl zatáhl míč k rohovému praporku, na jeho centr si ve vápně naběhl Trojan, který si poradil s obránci. Jeho první pokus Sova neudržel a z dorážky poslal míč do prázdné branky. Za pouhé dvě minuty se prosadili Blšanští po levé straně. Z rozehraného rohu Vlček našel opět Trojana, který tentokrát hlavou nedal brankaři Brodu šanci, 2:0. Pak se osmělili i hosté, kteří našli skulinku v obraně. Zblízka z dorážky snížil Kopecký na 2:1. Ani tento stav ale dlouho nevydržel. Ve 20. min. se po krásné individuální akci dostal do šance opět Siegl, jehož střelu zblokoval obránce. Odražený míč se dostal k Vlčkovi a ten ho nechytatelnou dělovkou poslal potřetí za Sovova záda. Tím byl brankový příděl zápasu vyčerpán. Krásným akcím ale ještě konec nebyl. Nejdříve zahrozili ve 32. min. hosté, ale pozorný Mašín, který v brance nahradil Klímu, byl na místě. Ve 36. min. připravil šanci Jelínkovi opět neúnavný Siegl, ale střelu vytáhl Sova na roh. Ve 44. min. pak Siegl sám hlavičkoval těsně nad. Úvod druhého poločasu patřil opět domácím. V 53. min. šel sám na branku Vlček, kterého vracející se obránce poslal k zemi. Přímý kop Houšteckého se ale mezi tyče nevešel. Pak se fotbal z trávníku vytratil a vrátil se až v závěru. V 68. min. poslal Kučera z velkého vápna míč jen do brankaře. V 83. min. musel opět zasahovat Mašín po dlouhém autovém vhazování Brodu, když míč se ocitl v jeho těsné blízkosti. Z protiútoku otestoval pozornost Sovy z dálky vynikající Svoboda, který po celé utkání rozdával fotbalovou radost. V poslední minutě se dostal opět do tutové šance Siegl po levém křídle, ale míč nakonec poslal do vyběhnuvšího Sovy. Toto bylo poslední nedělní utkání. Příští domácí zápasy sehrají Blšany v pátek od 19 hodin, pouze 8. května od 17 hodin. V příštím kole hrají Chmelaři hodně důležité utkání 19. dubna od 17 hodin v Brozanech.

FK Blšany – Český Brod 3:1 (3:1)

Branky : 9,12.Trojan, 21. Vlček – 15.M. Kopecký.

Rozhodčí Chládek ? Tereba, Kalenda. ŽK 0:3 (Margolius, Sháněl, Mrázek), 588 diváků.

Sestava Blšan: Mašín, Brodecký, Krejčík (90. Tománek), Trojan (87. Baloun), Horňák, Svoboda, Jelínek (69. Jelínek), Kučera, Vlček, Siegl, Houštecký.

FK Chmel Blšany | 13.4.2009 23:06 | 853x přečteno