Blšanský fotbal po zimním spánku ožívá

Pomalu začínají přípravy na fotbalové jaro. Týká se to i Blšan, i když zdejší Chmel   se jako obvykle probouzí poněkud ztuha. Přesto o víkendu odehrály dorosty   přípravné první zápasy.

Mužský A-tým v současnoti neexistuje. Vedení Blšan se minulý týden dohodlo s trenérem Lubošem Zákostelským na spolupráci pro jarní část sezony, čímž tento kouč nahradí neúspěšného kouče Štefka. Zákostelský v Blšanech již dříve působil jako hráč a naposledy trénoval v Jihlavě, ovšem jeho dosud hlavní fotbalovou štací byla druholigová Čáslav. S tou nad Blšany také dokázal vyhrát. Na to, jaká je stavájící situace Blšan, se jedná opravdu o velké jméno a blšanští fanoušci mají důvod být o něco optimističtější ve věci záchrany ČFL.

Nový trenér však zatím nemá koho trénovat. Blšany mají jen několik kmenových hráčů a ti se připravují individuálně v různých klubech, například v Mostě „B“ nebo v Žatci. Chmel má působit na turnaji v Mostě, ale na víkend naplánovaný zápas musel být odložen z důvodu zatím nesestaveného týmu.

Teprve až se podaří sehnat dostatek fotbalistů, pravděpodobně formou hostování, bude moci začít klasická zimní příprava pod vedením nového kouče. V tuto chvíli se na všem podle vyjádření klubu pracuje a tento týden by mohl být podle našich informací rozhodující. Nejbližší přípravný zápas by měl být na turnaji v Mostě s Litvínovem, zda se utkání odehraje, o tom bude teprve rozhodnuto podle vývoje stavu kádru.

Minulý týden však skutečně začaly přípravy mládežnických týmů. Dorost začal trénovat v pondělí a ze všech dorostů byla pro víkendové turnajové zápasy sestavena tři kombinovaná mužstva. Přehled jimi odehraných zápasů nabízíme níže.

Blšany dorost „A“ – Siad Bílina 1:2

Náš dorost prohrál vyrovnaný zápas se silným přeborovým týmem mužů.

Blšany dorost „B“ – Slavoj Žatec 1:9 (0:4)

Ke své premiéře na turnaji dospělých v Lounech nastoupili Chmelaři s kombinovaným dorostem, který nehrál v poli tak špatně, jak ukazuje výsledek, ale v útočné fázi byl dlouho bezzubý. Slavoj naopak do přestávky využil téměř všechno, co mu mladící dovolili. Nechytatelnou dělovkou (míč šel od břevna za čáru a ven) otevřel skore Šidlof, podobně zvyšoval aktivní Břečka, pak neomylně skoroval Baierl, když využil špatné rozehrání brankáře, a poločas uzavřel důrazně z úhlu Klíma.

Po změně stran a změnách v sestavě favorita se na hřiště po více než rok trvající pauze a po operaci vrátil Jiří Bešík, který se také zapsal mezi střelce. Střídající Uhliar se trefil dvakrát. Za mladíky, kteří ve druhé části zcela odpadli, upravil Rejsek na průběžný stav 1:6 a pak se Slavoj trefil ještě třikrát. Jednu z branek vsítil Rudolf Hofmann, který je kmenovým hráčem Blšan, ale po svolení vedneí se připravuje v Žatci a nyní tak hrál proti svým.

Branky: Rejsek – Uhliar 2, Šidlof, Břečka, Baierl, Klíma, Hofmann, Vrábík, Bešík. Rozhodčí Spišák – Smreček a Brabenec, bez karet

Sj. Žatec: Baštýř (A. Paul) – Jindra, Oppel, Zlatohlávek, Hofmann – M. Jarolím, Sirový, Břečka, Šidlof – Baierl, Klíma. Střídali Vrábík, M. Vořechovský, J. Havelka, Uhliar, Bešík

(s využitím zprávy pana Jaroslava Tošnera)

Blšany dorost „D“ – Libochivice 7:1

Na dorosteneckém turnaji v Lounech naši nejmladší dorostenci porazili jasně slabého soupeře. Branky dávali 3× Hankócy, 2× Novák, 1 x Babák a Vician. Soupeř přitom nastoupil se starším týmem, ale na kvalitně připravené Blšany zdaleka nestačil.

FK Chmel Blšany | 15.1.2008 0:24 | 1178x přečteno