Bílek: Dokud je šance, musí se bojovat

Michal Bílek Po zápase s Olomoucí (0:2) byl blšanský trenér Michal Bílek velice smutný. Není také divu. Jeho tým po zlém výkonu znovu prohrál a vidina opětovné záchrany se stále více vzdaluje.

Po utkání vysvětlil, že hráčům tentokrát už chyběly i fyzické síly po posledním náročném programu. „Špatně jsme se pohybovali i kombinovali, zápas nešlo zvládnout, protože soupeř byl kvalitnější a lepší“ vyprávěl po zápase trenér. Ten připomněl význam čtvrteční prohry s Brnem, kde hráči podali špatný výkon, ačkoliv hráli po většinu zápasu proti oslabeným domácím. „My už jsme hlavně před týdnem tady měli porazit Ostravu, ten zápas byl rozehraný na to, aby jsme tři body získali“ připomíná Bílek smolnou porážku z minulého týdne, která mužstvo možná zlomila i psychicky.

Velikým problém se v této fázi sezony ukazuje fakt, že máme úzký kádr. V neděli byli tři hráči vykartovaní a tak musel kouč nasadit vše, co měl k dispozici. Bez ohledu na to, jak byli fotbalisté unavení a v jaké hrají formě. „Na lavičce sedí jen hráči Béčka, měli jsme tu dva šestnáctileté kluky a s nima zatím bohužel ligu hrát nejde“ poukázal kouč. Důsledek? Na hřišti jsou i ti, kteří podávají špatné výkony, ale vědí, že na lavičku nepůjdou, neboť za ně není náhrada. Navíc několik hráčů v Blšanech jen hostuje a při zápasech se zdá, že jim na osudu blšanského fotbalu příliš nezáleží. Bohužel finanční situace klubu neumožňuje jiné řešení.

Trenér upozorňuje, že dokud existuje byť jen teoretická šance na záchraně, je třeba se o ní rvát. „Musí se bojovat, i když ze zbývajících čtyř zápasů musíme tři vyhrát, to bude velmi složité“. Ne, že bychom na kritickou situaci nebyli v Blšanech zvyklí z několika posledních ročníků. Ale většinou se tak dělo dříve než čtyři kola před koncem ligy, navíc nyní jsme v situaci, kdy je cítit špatná forma, hrači jsou unavení a na řadu přichází zápasy s favority. „Bude to letos podstatně těžší než v minulých letech“ připustil na závěr Bílek to, co všichni fanoušci tuší také.

FK Chmel Blšany | 24.4.2006 18:50 | 636x přečteno