FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Bez fungující stabilizované obrany to nepůjde

Blšany se evidentně trápí a stále hledají hráče pro doplnění sestavy, která se stále mění. Tentokrát měli pomoci Jiří Fišer se Zdeňkem Poborským z Podbořan, kteří přišli na střídavý start.

Začátek utkání v Blšanech byl pro příznivce domácích jako z hororového filmu. Čtvrtá minuta, a do zcela otevřené obrany se vřítilo děčínské duo Murdych – Betyár. První přihrával, druhý zakončoval a bylo to 0:1. Hodiny ukrojily další dvě minuty z hrací doby a Murdych si pohrál s obránci a pak si vychutnal ještě Matějku v bráně – 0:2. Domácí se postupně vzchopili a ve 14. minutě přiťukl Nový L. Prücknerovi a ten krásnou střelou snížil na 1:2. Vyrovnat mohl za další minutu Šolar, ale brankař Tvrdoň míč těsně u tyče lapil. Chmelaři i dále útočili ve snaze co nejdříve srovnat stav. Ve 23. vybídl Šolara ke střele Bašek. Se střelou po zemi ale neměl gólman Děčína problém. Hosté hráli uvolněně a čekali na svou chvíli. Prakticky neexistující obranou Blšan procházeli jako nůž máslem. Ve 23. jí hostující útočníci vyšachovali a Geher zvyšoval na 1:3. A to ještě nebyl zdaleka konec. Po půlhodině hry předvedl sólo skoro přes polovinu hřiště Betyár a dokonal dílo zkázy – 1:4. Nejlepší střelec přeboru, Lukáš Prückner po samostatné akci ze 34. minuty trefil tyč děčínské branky a v téže minutě sáhl trenér domácích Josef Němec hned ke dvojímu střídání, ale do přestávky už se nic zásadního nestalo.

V pohodě hrající hosté podnikali i po přestávce nájezdy na domácí branku. Hned pět minut po změně stran minul prázdnou bránu Chmelu Betyár a za dalších čtvrt hodiny vytahoval Matějka střelu Murdycha nad břevno. V 70. minutě zahrávaly Blšany trestný kop, jen kousek za velkým vápnem. Ten zahrával L. Prückner a jeho střela, která se otřela o tyč, skončila v síti – 2:4. Jenže Děčín si starosti dělat nemusel. Za pouhých 10 minut utekl domácím Murdych a pohodlně upravil na 2:5 a to za další minutu promarnil další tutovku. Do hry přišel i trenér Němec a hned přišlo snížení. V 82. zahrával L. Prückner trestný kop, na který skákali Kalanin s Němcem a prvně jmenovaný dal třetí branku Blšan. Na víc se již domácí nezmohli a Děčín si tak ze stadionu mezi chmelnicemi odvezl cenné body potřebné k záchraně.

FK Chmel Blšany – FK Junior Děčín 3:5 (1:4)

Branky: 14., 70. L. Prückner, 82. Kalanin – 4., 30. Betyár, 6., 80. Murdych, 26. Geher.

Rozhodčí: Janeček, F. Černý, Čáka. ŽK 0:1. 40 diváků.

Blšany: Matějka – Lancz, Krejčík (70. Kalanin), T. Prückner (34. Fišer), Siegl ml., Nový, Bašek (34. Poborský, 81. Němec), Pilař, Zahálka, Šolar, L. Prückner.