Béčko má v zimě vyrovnanou bilanci

Nejen náš prvoligový tým, ale také divizní B-mužstvo se pilně připravuje na blížící se jarní sezonu. Vede si se střídavými úspěchy.

Béčko je v zimě velice oslabeno tím, že trenér Bílek několik klíčových hráčů přeřadil do A-mužstva. Během přípravy se postupně někteří hráči zase vraceli a vracejí s tím, jak je ligový kádr doplňován posilami. Přesto musel trenér B-mužstva pan Zdenko Frťala slepovat sestavu s problémy i za pomoci dorostenců a v jednom utkání dokonce sám trenér odehrál celých 90 minut! Bylo to proti Mostu „B“, zápas skončil 3:0 pro soupeře… Jinak se ale snaží 35-letý Frťala spíš trénovat fotbalisty, kterým většinou není více než 22 let, s výjimkou veterána Zelinky.

V letošní zimě došlo v mužstvu k několika změnám. Na hostování odešli Čonka (Chomutov) a Ondřej Susser (Libiš), do druholigových Pardubic by měl přestoupit útočník Vlastimil Kožíšek, neboť v jeho 24 letech už není pravděpodobné, že by ještě dosáhl do prvoligového Áčka. Dlouhodobé zranění trápí stále Hůrku. Naopak z Rakovníka přichází Vrábík. Novým hráčem se stane pro jaro asi Uhliar, který povýšil z dorostu a teď v zimě pravidelně nastupuje z B-tým. Naopak Petr Trapp už se do Béčka asi nevrátí, protože se usadil v prvoligovém kádru a trenér Bílek mu věří.

V lednu a první polovině února odehrálo mužstvo Blšany „B“ zimní turnaj na umělé trávě v Mostě. Výsledky byly vzhledem k vybrakované sestavě docela slušné. V předposledním utkání zdolalo Béčko třetiligový Chomutov a v závěrečném duelu uhrálo cennou remízu proti silným Karlovým Varům; to už se do sestavy vrátila většina hráčů z exkurze v A-týmu. Jarní část zápasů Divize B. kterou naše Béčko hraje, začíná už za necelý měsíc. Blšany do ní vstoupí z pěkné sedmé pozice vybojované na podzim.

Výsledky zimního turnaje v Mostě:

11.2.2006
Chmel Blšany „B“ – Buldoci Karlovy Vary 2 : 2 (0:1)
BRANKY: 54., 59. – Macháček
SESTAVA: Bartoš – Krejčí, Plánička, Susser, Loos – Klasna, Beránek T., Zelinka – Macháček, Kacafírek, Uhliar
náhradníci: Mašek, Gregor, Brečka, Vrábík

4.2.2006
Chmel Blšany „B“ – FK Chomutov 2 : 1 (1:1)
BRANKY: 2× Kováč
SESTAVA: Trenčanský – M.Beránek, Plánička, Kováč, Mašek – Zelinka, Klasna, Macháček, T.Beránek – Uhliar, Kacafírek

28.1.2006
Chmel Blšany „B“ – Siad Most „B“ 0 : 3 (0:2)