FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Aspoň mladší dorost roli favorita splnil

  Starší dorostenci o víkendu nečekaně prohráli s pražskou Admirou, naštěstí čest   favorizovaných Blšan zachránil mladší dorost, který i přes nepříliš přesvědčivý   výkon vyhrál 4:1 a potvrdil svou jarní neporazitelnost.

Laxní přístup našeho týmu k zápasu se projevil hned na začátku a to především u středu obrany. Už ve 3.minutě brankář Krejčí zachraňoval průnik hostů do naší obrany. V 7.minutě volný Bůžek netrefil branku po přihrávce Rámeše do šance. Naopak blízko ke gólu měla po chvíli Admira, ale hosté se vlastní neschopností připravili o možnost jít do vedení. Lavička Blšan musela hráčům důrazně domluvit, načež se hra Blšan zlepšila a přišel první gól – dlouhý výkop brankáře Krejčího umístil do branky svou dravostí Rámeš – 1:0. Naši hráči konečně roztáhli hru do stran a začali si vytvářet tlak, Smékal snad z 5 metrů po rohu netrefil hlavou branku.

Jenže naše obrana vytvářela chyby a ve 22.minutě to mohli hosté potrestat, ale jejich akce skončila střelou mimo. Naši hráči pak z protiútoku mohli zvýšit vedení, ale špatně zakončil Dobeš. Jenže ve 26.minutě už přišel zasloužený trest za naší nedobrou hru, když hosté vyrovnali na 1:1 poté, co naši obránci vyrobili chybu ve vápně a soupeř toho dokonale využil, branku střílel nepokrytý hráč. Ještě do přestávky ale Horvát využil přihrávky Kunického po akci ze strany ke úpravě poločasového výsledku na 2:1 pro Blšany.

Druhý poločas naši odehráli s mírně pozměněnou sestavou, protože výkon některých nebyl ideální. Hned po přestáce mohl zvýšit Rámeš. Hosté se začali více soustředit na brejky, zatímco naše hra byla o poznání lepší, jednoduší a hlavně přesnější (především pravá strana), snažili jsme se využívat především rychlého a důrazného Tonky, který byť po nemoc s chutí pracoval na velkém prostoru a byl nejlepším hráčem zápasu, i když dostal šanci jen na druhou půli.

Naši fotbalisté pak měli několik šancí, ale neproměnili je kvůli zbrklosti a nerozvážnosti, například Bůžek, Rámeš či Tonka. Ale posledně jmenovaný vstřelil v 73.minutě třetí gól Blšan, když dostal krásný míč od Sčisláka. Jenže Admira se nevzdala a o chvíli později měla obrovskou šanci po individuálním průniku po straně, kde se naši hráči rozestoupili a tak útočník hostů ztroskotal až na gólmanu Krejčím. Rozhodnutí přišlo tři minuty před koncem, kdy Tonka potvrdil své vydařené utkání tím, že po přihrávce Kuniského nechytatelnou bombou prostřelil brankáře Admiry a upravil na konečných 4:1.

Konečný výsledek zcela neodpovídal dění na hřišti, zápas byl poměrně vyrovnaný a plný našich chyb, takže výrazná porážka je pro hosty až příliš krutá. Předvedený výkon Blšan by asi nestačil na silnější soupeře i z divize dorostu, proto mají hráči přes vítězství o čem přemýšlet a musejí si uvedomit, že zápasy se nebudou stále vyhrávat samy.

Zpracováno na základě podkladů trenéra Koutenského

FK Chmel Blšany – FK Admira Praha 4:1 (2:1)

hráno 12.5.2007 na trávě

SESTAVA BLŠANY: (+známky)

Krejčí – 5
Kunický – 5 ; Ščislák – 4 ; Hynek – 4 ; Podroužek – 6
Smékal – 5
Horvát – 5 ; Tatár – 4
(41.Hankócy – 4)
Bůžek – 5 ; Dobeš – 4
(41.Tonka – 7)
Rámeš – 5

Známka udává kvalitu výkonu (1– nejhorší… 10– nejlepší)

FK Chmel Blšany | 14.5.2007 16:17 | 734x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 6.12.2023 7:52:33