Ani v Teplicích to nevyšlo

FK Teplice Porážka 1:2 v Teplicích nám asi sebrala i tu poslední malou naději na záchranu v první lize. Naši konkurenti dnes vesměs bodovali a tak jsou naše prvoligové dny zřejmě sečteny.

Před zápasem se přes stadion přehnala bouřka, takže byl trávník Na Stínadlech plný vody. Na těžkém terénu se pak hrálo těžce a předeším technici měli velkou nevýhodu. Blšany mohly v Teplicích jen překvapit a odčinit tak selhání s Olomoucí, což se ovšem nepodařilo. Domácí si naopak polepšili v boji o druhou příčku tabulky.

V Teplicích jsme dnes na soupeře nestačili. Prvních patnáct minut přineslo útočnou smršť domácích, kteří ostřelovali naší branku a vyvrcholením byla 15.minuta, kdy kopal rohový kop domácí Verbíř, na centr si naskočil útočník Džeko a hlavou překonal gólmana Slavíka. O dvě minuty později ještě vyslal hezkou střelu Rilke, ale pak už nastala v podání Teplic údržba. Domácí kontrolovali hru a i když už si nevytvářeli šance, nemuseli se ani bát našeho mužstva, které také nic nevymyslelo. Až ve 44.minutě přišla chyba domácí obrany a k míči se v pokutovém území dostal Trapp. Obránce Kaufman ho poslal k zemi a sudí Královec nařídil penaltu proti Teplicím. Tu Šindelář proměnil a tak se šlo do šaten za stavu 1:1, ačkoliv vést si určitě zasloužili domácí.

Po přestávce se ukázal význam naší branky. Po delší době hrál Chmel s chutí a dral se do útoků, Poštulka dokázal uklidit míč až těsně před dobíhajícím Polodnou, poté krásné střela Mullera z dálky šla těsně vedle. Bohužel, naše aktivita měla krátké trvání a Teplice se znovu vrátily k útočení a naši hráči k obraně. V tu chvíli jsme přesto hráli poměrně vyrovnanou partii, ale v 74.minutě přišla rozhodující rána. Po Verbířově trestném kopu se k odraženému míči dostal v šestnáctce Krmaš a vstřelil branku. Blšany nebyly schopny na obdržený a nakonec rozhodující gól odpovědět, naopak po zbytek zápasu pokračovalo ostřelování branky Slavíkovy. Blšanský brankář zneškodnil několik velkých šancí, ale pro Chmel to k ničemu nebylo- stejně nevezeme z Teplic ani bod.

V souběžně hraných zápase vyhrála Plzeň nad Brnem a Jihlava remizovala ve Zlíně, stejně jako Slovácko v Olomouci. Ani jeden výsledek nám radost neudělal a tak se zdá, že v srpnu už do Blšan budou jezdit týmy jako je Žižkov, Kroměříž či Kunovice. Abychom mohli ještě hrát první ligu, potřebovali bychom vyhrát všechna tři zbývající utkání a doufat, že se přestane dařit Jihlavě, Plzni a Slovácku. Pravděpodobnost talkového úspěchu je ovšem naprosto minimální, to si musí přiznat každý soudný fanoušek. Po osmi letech asi krásné prvoligové období v Blšanech končí…

FK Chmel Blšany | 26.4.2006 19:51 | 724x přečteno