Ani Česká Lípa nebyla pro dorostence překážkou

Po pohodovém vítězství v Rakovníku zvládly oba A dorost Blšan i domácí zápasy s   Čekou Lípou. Starší vyhráli 5:0, mladší „jen“ 3:0. Zápas mladšího dorostu zde jako   tradičně přiblížíme díky ochotě trenéra Koutenského, jenž nám podal informace.

Naši fotbalisté byli v zápase velkým favoritem, přesto začali nervózně a často kazili přihrávky. Po té se Chmel sice rozehrál, ale kvalitně pracovala pouze obrana. Záložníci i útočníci se špatně pohybovali, došlo jen na marné nakopávání míčů do zahuštěné obrany hostů. Mezi 15. a 20.minutou přišly dvě pološance Bůžka, který ale nezvládl zakončení vinou nekoncentrovanosti a nepředvídavosti. Poté zahrozili hosté z brejku, ale rychlý obránce Horvát to vyřešil odkopem míče do bezpečí. Našim hráčům chyběla kreativita a jednoduchost, první střelu si připsaly Blšany až ve 28.minutě po kombinaci Hynka s Lesniakem. Ve 36.minutě však už Chmel udeřil, Lesniak zahrával rohový kop, hráči výborně naběhli do vápna a obránce Hynek osud skóroval- 1:0 ! To však pro trenéra Koutenského bylo příliš málo, proto hodnotil první poločas jako nekvalitní a pochválil pouze obránce.

Druhý poločas přinesl kvalitnější fotbal, ale ne o mnoho. Hned po přestávce se soupeř žz České Lípy vrhl do útoku, vypracoval si stadardní sitauce, ale nevužil je, přestože k tomu měl příležitost kvůli nejistému zákroku brankáře Krejčího. Za Chmel pěkně, ale nad střílel ve 47.minutě Sčislák. Následně Horvát vyslal diagonální přihrávkou Lesniaka k sólu, které ovšem náš záložník neproměnil. Poté naši hráči dvakrát nezvládli nacvičený signál, díky nekoncentrovanosti, následně zaváhal se střelou Tonka. Hosté byli evidentně slabší, ale dlouho se úspěšně bránili našemu týmu, kterému chyběl hlavně pohyb a hrál nepřesně. Druhý gól padl až v 67.minutě, útočník Holán napadl rozehrávku hostů, získal míš, přihrál ho Lesniakovi a ten zvýšil na 2:0. Teprve poté začali hrát naši hráči (hlavně útočníci) fotbal, který od nich trenér očekával od začátku. Zvýšená aktivita Blšan dělala hostům potíže, po důrazu Lesniaka zahrál hostující obránce rukou v pokutovém území a kopala se penalta. Sčislák z ní zvýšil na konečných 3:0, zbytek zápasu už se jen dohrál bez vzrušujících okamžiků.

Naši dorostenci chtějí postoupit zpět do České ligy, ale o záchranu hrající Českou Lípu doma neporazili moc výrazně. Rozdíl v kvalitě týmů je větší, než napovídá výsledek, ale Chmelaři neodehráli v utkání své maximum. Za týden v Karlových Varech to mladíci budou mít daleko těžší.

FK Chmel Blšany – FK Česká Lípa 3:0 (1:0) – mladší dorost „A“

hráno dne: 16.9.2006 na trávě, hřiště č.2

SESTAVA: Krejčí (5) – Ščislák (6) – Kunický (5), Hynek (6), Horvát (6) – Smékal (4), Lesniak (6), Oláh (4), Podroužek (5) (62.Tonka) – Holán (4), Bůžek (4)

Známka udává kvalitu výkonu: 10 – mimořádně vynikající, 9 – excelentní, 8 – výborný , 7 – velmi dobrý, 6 – dobrý, 5 – průměrný, 4 – podprůměrný, 3 – slabý, 2 – mizerný, 1 – katastrofální

Zpracováno na základě podkladů trenéra Pavla Koutenského, kterému tímto děkujeme.

FK Chmel Blšany | 21.9.2006 1:44 | 737x přečteno