Žatecký deník: Blšany byly lepší, přesto dva body ztratily

Fotbalisté FK Chmel Blšany v úvodním zápase divize B remizovali. V pátek 12. srpna v podvečer doma přivítali Litol, celek z části Lysé nad Labem. Blšany, nováček soutěže, prohrávaly 0:2, podařilo se jim nakonec aspoň vyrovnat.

Chmelaři s exligovými hráči Horstem Sieglem, Josefem Němcem či Danielem Šmejkalem v sestavě byli po celý zápas lepší, hosté je však pozornou obranou do mnoha příležitostí nepustili a trestali chyby blšanských fotbalistů.

Domácí z úvodního tlaku a po pěkných kombinacích vytěžili několik šancí, ale střely Klinky, Němce i Kalanina šly mimo bránu. Hosté si vytvořili první šanci až po půlhodině hry – střelu Bohdana vytěsnil brankář Klíma na roh.

Ve 36. minutě viděli diváci první gól. Siegl ztratil na polovině soupeře míč, hosté se dostali do rychlého protiútoku, načež blšanský Jelínek v pokutovém území fauloval Ježka. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil Adam Petrouš – 0:1. Uběhly tři minuty a po hrubce domácího brankáře Klímy hosté vedli už 0:2. Jejich gól dal Stanislav Ježek, který jej náležitě oslavil salty pod prořídlou blšanskou tribunou. Domácím se ještě do poločasu podařilo snížit, když po centru Jelínka dal gól hlavou Tomáš Klinka – 1:2.

Ve druhé půli blšanští fotbalisté svého soupeře zatlačili na jeho půli, před branku se však příliš nedostávali. Ale jejich střely ze středních vzdáleností byly nebezpečné. Jednalo se třeba o pokusy Kalanina nebo Šmejkala, jehož rána se otřela o tyč. Hosté se občas dostali do rychlého protiútoku, zakončili ale zřídka. Nebezpečná byla jen střela Petrouše z přímého kopu, která šla těsně vedle „šibenice“. Čtvrthodinku před koncem se Blšanským podařilo alespoň vyrovnat, když se z 25 metrů ujala střela Tomáše Pilaře. Radosti si ale moc neužil, po pár minutách jej museli odnést ze hřiště na nosítkách s poraněným kolenem. V závěru si už Blšany žádnou větší šanci nevytvořily.

Blšany – Litol 2:2 (1:2)

Branky: 41. Klinka, 77. Pilař – 36. Petrouš, 39. Ježek; 150 diváků

FK Chmel Blšany: Klíma – Lancz, Gruber, Jelínek, Šmerda – Němec, Šmejkal, Pilař (80. Matucha), Siegl – Klinka, Kalanin

FK Chmel Blšany | 15.8.2011 12:15 | 1307x přečteno