Město Blšany

V jižním cípu Ústeckého kraje, v proslulé chmelařské oblasti Žatecka, leží obec Blšany. N aprvní pohled je to vcelku obyčejná česká vesnice, v níž nežije ani tisícovka obyvatel, ovšem v listopadu 2006 se oficiálně stala městem. Obec leží v nadmořské výšce zhruba 280m nad moře a protéka jí říčka Blšanka. Klima je tu velmi mírné a příjemné, jde o součást srážkově nejsušších oblasti České republiky. Okolí městečka je využíváno především pro zemědělství, jehož dominantou jsou v tomto kraji všudypřítomné chmelnice. To také vysvětluje celý název klubu – FK Chmel Blšany.

Samotný fotbalový areál se stadionem se nachází v západní části obce. Je velice prostorný a příjemný – převládá zde upravená zeleň, kde je trénovaní pro hráče mnohem příjemnější, než na stadionech velkých městských klubů. Proto klub přivítá každoročně bezpočet mužstev nejen z České republiky, která právě Blšany volí za místo pro svá fotbalová soustředění. Ubytovat se mohou v moderním hotelu, který je součastí areálu klubu a vybavený vším, co profesionální fotbalisté potřebují. Hráči mohou pro tréninky využít šesti travnatých hřišť.

Chcete-li Blšany někdy navštívit, je dobré k tomu použít automobil. Vesnice se totiž nachází na hlavní silnici Plzeň-Žatec a tak ji není problém najít, stačí zajet po hlavní silnici přibližně 15km jižně od Žatce samotného. Veřejnou dopravou se do vsi nedostanete o víkendu, kdy se hrají fotbalové zápasy. Vlak do Blšan nejezdí vůbec, autobusy prakticky jen v pracovních dnech. Nejbližší železniční trať se nachází v Podbořanech, což je městečko 4km západně od Blšan. Důležitá autobusová trasa pak vede přes Očihov, ležícím leží jen 3km od Blšan směrem na jihozápad.

V obci najdeme náměstíčko s kostelíkem i hospůdkou s vynikajícím Žateckým pivem, ale je zde i motorest. Zde se tradičně probírají fotbalové zápasy. Po většinu času si Blšany žijí svým klidným vesnickým životem, který více ožívá 15× do roka při ligových fotbalových zápasech. Při nich vesnici navštíví až dva tisíce návštěvníků z blízkého, ale i vzdálenějšího okolí. Jezdí sem i lidé z Prahy či z Německa. Spojení prvoligového fotbalu a malé vesnice je unikátní a pro nejednoho fanouška je to právě to, co ho k fandění Blšanům přivedlo. Na stadionu pečeme neoficiálně nejlepší klobásy a steaky ze všech českých ligových stadionů.

Pro ty, kdo v Blšanech ještě nebyli, máme tedy jasný tip. Navštivte tuto unikátně fotbalovou vesnici a třeba se stanete jedním z nás. Jedním z těch, kterým místní prostředí učarovalo, i když třeba nežijí zde ani v blízkém okolí. Takže… sejdeme se v Blšanech!!!

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 19.5.2024 4:42:23