Žáci Blšan bojují o postup do divize

FK Chmel Blšany nezná v letošní sezoně jen porážky. Zatímco A-muži jsou   beznadějně poslední a dorosty také zatím spíše neúspěšně bojují o záchranu, žáci   hrají na čelních místech krajského přeboru.

Do přeboru v loňské sezoně sestoupili naši žáci z divize jen těsně, rozhodlo až poslední kolo. Letos měli za cíl návrat zpět do divizní úrovně. Přes složitou situace v Blšanech jako celku v letošní sezoně, zatím mají stále velké šance na splnění úkolu.

O postupu rozhodují výsledky starších žáků. Ti jsou nyní v přeboru na druhém místě, ztrácejí jeden bod na vedoucí Bílinu. Tu přitom ještě v průběhu jara budou hostit na vlastní hřišti. Konkurentem jsou také na třetím místě se nacházející Neštěmice, jež ztrácejí na Chmel 3 body. V Blšanech se zápas s Neštěmicemi odehraje už o tomto víkendu. Může o mnohém rozhdonout. Dalš mužstva už mají propastnou ztrátu.

Mladší žáci sice postoupit nemůžou, ale tabulku svého přeboru dokonce vedou! A to o jeden bod před Ústím nad Labem „B“

Přípravky Blšan hrají také v krajském přeboru. Starší přípravka je devátá, mladší přípravka osmá. Drží se tak v klidném středu svých tabulek. V minulých letech jsme byli v této kategorii zvyklí na lepší umístění, ale když vezmeme v úvahu, jak moc ztratil klub z Blšan prestiže, je obrovským úspěchem, že se stále ještě daří získávat do Blšan nejmladší a přitom talentované kluky.

Rodičům lze doporučit, aby se stále nebáli svěřit své děti do péče blšanským trenérům. Mládežnická mužstva normálně fungují a využívají velkých možností tréninku, jaké nabízí náš fotbalový areál. Naše týmy jsou pravidelně oslabovány tím, že se o nejlepší hráče zajímají velké prvoligové kluby. Blšanská škola má stále ve fotbale solidní jméno a snaží se si ho udržet i přes těžkosti, které nyní provázejí náš klub.

Blšany jsou totiž věčné.

FK Chmel Blšany | 2.5.2008 0:00 | 923x přečteno