Ufff?.. Konečně!

Poslední slovo k nedělnímu zápasu si ponechal Jaromír Hykl  a v následujícím   článku Vám přináší svůj komentář. PŘIDÁNO VIDEO

Trvalo to vážení přátelé více než pět měsíců, než jsme mohli na závěr utkání hrdě vyprovodit domácí mužstvo a vidět sedět hráče soupeře se svěšenou hlavou na trávníku u blšanských chmelnic. Naposledy jsem se takhle loučili s našimi kluky 10.září 2006 po vítězství nad Bohemkou. Jen tak pro zajímavost byli u toho pouze Jamrich, Poláček a Kožíšek. Čtvrt hodinky hrál Krejčík a v poslední minutě střídal Jirka Jedinák. Teď tedy zařídilo vítězství celkem jiné mužstvo.

Jsem už poslední glosátor utkání a tak jen krátce, jak jsem to viděl já. V první řadě musím konstatovat, že fotbalový labužník by si při pozorování zápasu vůbec nepřišel na své. Viděli jsme od obou mužstev výkon plný nepřesných přihrávek, mnoha ofsajdů, překopávání zálohy, malého důrazu a agresivity a absenci přesné střelby. Přísnější kritiku by snad snesl výkon domácích v prvních dvaceti minutách, gól Andrého da Silvy a za podívání stály i pěkné zákroky domácího brankáře Svobody, který byl dle mého názoru jedním z hlavních strůjců domácího úspěchu.

Co mi jako fanouškovi domácích dokázalo maximálně zvednout adrenalin bylo: Za prvé: Zahození šance domácích hned při prvním útoku. Vlastíku Kožíškovi jenom stačilo nastavit nohu a míč by zapadl do hlučínské branky. Konečně by tak náš útočník vstřelil svou první druholigovou branku v dresu Blšan a vývoj utkání by byl určitě trochu někde jinde. Bohužel ? Vlasta tu nohu nastavil tak, že v podstatě zachránil Hlučín od prvního gólu.Vzpomněl jsem při této situaci na Psohlavce a Štípka? A nejen na ně? Ostatně názor trenéra Bičovského na Kožíška máte zachycen na záznamu z tiskovky po utkání (na konci článku). Za druhé: Perfektní střela Jamricha těsně před koncem poločasu a dle názoru větší části diváků na tribuně v mém dosahu jasná branka a odraz míče od vnitřního oblouku horní části branky. Branka se zaklepala jak silikonová prsa většiny našich hereček! Konečně skvělý gól ? bohužel tak překvapivý, že žádný z rozhodčích nenašel odvahu ho uznat. Za třetí: Nádherná akce Andrého. Úžasný start na míč, vystižení možnosti chyby obránce, samostatný únik a mazácké ?jesle? brankáři. Jak pookřeje srdce fanouška, když konečně vylétne vzhůru ze sedačky a může si z plna hrdla zakřičet! A ještě po takové parádě! Za čtvrté: Závar po rohovém kopu před naší brankou těsně před koncem utkání. Soubor nepřesností našich hráčů včetně jinak vynikajícího Svobody a mohlo být po radosti. Tak to už jsem měl tep 200 na 150? Naštěstí pak už byl jen konec a rozvařená krev vychladla? Hra blšanského mužstva je dle mého pohledu výrazně fotbalovější než byla na podzim. To, že jsou schopni hrát solidní fotbal mužstva středu tabulky dokázali v první části prvního poločasu a rovněž po vstřelené brance (kdy jsme naposled v utkání vedli ???) se ukázalo, že při troše klidu a bez většího psychického vypětí dokáží podržet míč, přihrát do šance, uvolnit se. Rovněž si myslím, že větší tlak a více příležitostí si vytváří při kombinační hře a ne při nakopávání přímo na hráče v útoku. V zápase se mi líbila hra Jamricha. O proti podzimu, kdy byl nevýrazný a pomalý, se to nedá srovnávat. Že by nová jarní míza? Své si odehrál Jedinák v záloze a oživením celé kombinace bylo střídání Rosenda Bogdanovem. Rosendo nezahrál vyloženě špatně, ale trenér brzy zjistil, že je třeba v záloze více tvořivosti a je třeba vzít iniciativu z kopaček Tótha v dresu Hlučína. Z jeho hbitých nohou hrozilo často nebezpečí a záloha s Bogdanovem dokázala toto nebezpečí lépe eliminovat. Celkem se mi líbí i nenápadný bojovník Krejčík a snad nejvýraznější posila jara Rosa. O výkonu brankáře Svobody už jsem se zmínil. Tohle utkání se mu fakt povedlo. Pilař maká, ale na svoji optimální formu ještě čeká.

Vyhráli jsme, máme tři body a teď si přečtěte tuto větu: Na jaře jsme doma ještě neprohráli! Jak vám to zní? Mně skvěle. Nesmím ale myslet na to, že remíza s Vítkovicemi byla spíše ztrátou? Trochu jsme přičichli k tomu jaké to je doma vyhrát a doufám, že na další domácí výhru nebudeme čekat dalších pět měsíců. To už by bylo asi v jiné soutěži. Tak že: ?Hrrrr na Čáslav? !!!!!!

A skoro jako vždy poznámka na poslední řádky. Stálí diváci si možná všimli absence bubenické sekce v hledišti. Už je to tak. Po roční marné snaze o rozšíření řad ?blšanských kotelníků? jsme vyhlásili hudební pauzu a rozhodli se, že naše bubny se ozvou nad blšanským stánkem až opět při utkáních druhé ligy v příští sezóně!!! Možná, když bude Blšanské zemi nejhůře, vyjedeme z Blaníku (z Vroutku) ještě letos, ale věřím, že to kluci v klidu uhrajou a že jim budou zatím stačit jen naše hlasivky!

VIDEOZÁZNAM Z TISKOVÉ KONFERENCE:

Dotaz 1 (3,7Mb): http://blsanky.ic.cz/video/dotaz.wmv

Dotaz 2 (2,5Mb): http://blsanky.ic.cz/…o/dotaz2.wmv