Soupeř přijel hrát a zaslouženě vyhrál

Takovou porážku už diváci v Blšanech dlouho neviděli. Naposled ještě za působení v divizi,kdy jen těžko dávali dohromady sestavu.

Úvod utkání patřil domácím. Hned v úvodní minutě křížnou střelou těsně minul Kubek a v 11. mířil Mario Lička těsně vedle. O dvě minuty později vytěsnil brankař Lukeš střelu Vacka do břevna. Poté hosté hru vyrovnali a hlavně zpřesnili obranu. Domácí hráli nepřesně a propadali v soubojích ve středu hřiště.

Ve 20. poslal 38letý Mikas tvrdý centr před bránu a Neuman hlavou vyslal míč do sítě. Za dalších 6 minut napálil Polák míč z trestného kopu do spojnice blšanské brány. Ve 28. brankař Lukeš se štěstím vytáhl Ličkovu střelu a v závaru před brankou zahrál Matoušek rukou.

Nařízenou penaltu Böhm neproměnil, Lukeš ji vyrazil. Krátce na to se kopala penalta na druhé straně za faul na Mikase v šestnáctce a Brandejs byl úspěšný.

Ve 38. musel zasahovat Hodan vpokutovém území na pronikajícího Neumana a kopala se další penalta. Tu proměnil Polák a bylo to 0:3.

Ve 41. se Böhm nevybíravě obořil po svém zcela zbytečném faulu na sudího a ten Do druhé půle i v deseti vstoupili hráči Blšan aktivně ve snahou s výsledkem ještě něco udělat. Střelecky ale byli neúspěšní, na rozdíl od hostů. Ti se radovali ve 48., ale byl máván ofsajd. Otevřená obrana přímo vyzývala k rychlým brejkům.

V 54. se z jednoho prosadil Brandejs po vybídnutí od Poláka. Z protiútoku pálil Lička jen do tyče a Zeman odražený míč sklepl těsně vedle druhé tyče. Pak se předvedl Hodan v brance Blšan při trestném kopu, ale přišel další direkt hostů. V 68. Polák vyvezl míč, předložil Kühnovi a ten krásně pod břevno dal na 0:5. Střelu Vacka zkrotil Lukeš a tak byli na řadě opět hosté. V 72. minutě se dostali do přečíslení. Samotný Neuman přenechal Mikasovi a ten dal do odkryté brány na 0:6.

Až pak se brankově prosadili i domácí. V 83. to byl z penalty za úmyslnou ruku Hály na brankové čáře Zeman a stejný hráč se prosadil ze hry do otevřené obrany v 86. minutě. To už byly síly na hřišti vyrovnané, když Hála za ruku inkasoval červenou.

„Co bych k tomu řekl? Do 10. jsme měli zápas rozhodnout, měli jsme tři gólové šance. Poté soupeř dal z brejku na jedna nula a celá hra se nám zhroutila. Máme v týmu několik hráčů z vyšší soutěže, takže je pro mě nepochopitelné a neomluvitelné, že nás to takto ovlivní.

Mysleli jsme, že nám to tam spadne samo, ale hosté naše šance přežili. Soupeř byl naopak postupem času lepší, agresivnější, běhavější a své šance proměnil. Z naší strany to pak bylo chaotické, nevyrovnané, nervózní, z čehož vyplynula červená karta. Soupeř přijel hrát, my si jen zahrát. Hrobce hrály bojovně, agresivněji a zaslouženě zvítězily. Je to ostuda, co jsme dnes předvedli. Pokud si někteří hráči nevstoupí do svědomí, tak to budou mít velmi těžké.

Soupeři gratuluji,“ shrnul po utkáni Marcel Lička.

FK Chmel Blšany – SK Hrobce 2:6 (0:3)

Branky: 83. z Pk a 86. Zeman 2 – 20. Neuman, 33. z PK a 54. Brandejs, 38. z PK Polák, 68.

Rozhodčí Novotný – Nedvěd, Zavadil, ŽK 5:0; ČK 1:1 (Böhm – Hála); Diváci: 80.

Blšany: Hodan – Kubek (76. Šimon), Boruta, Živnůstka, Vacek – Homola, Lička, Vidlička

(62. Žampa) – Zeman, Gajecký (82. Vácha), Böhm.

Za článek a fotky děkuji Jardovi Tošnerovi ze Svobodného Hlasu.

FK Chmel Blšany | 5.4.2016 11:12 | 1607x přečteno