FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

SK Stap-Tratec Vilémov - FK Chmel Blšany 2:1 (2:0)

Vilémov po Žatci udolal i blšanský Chmel.

Vilémov – Úspěšný vstup do divize prožívá SK Stap Tratec Vilémov. Ve druhém domácím utkání porazil 2:1 Chmel Blšany a zatím neztratil ani bod.

V prvním dějství kraloval domácí výběr. Do dvacáté minuty své šance postupně zahodili Kopřiva, Rein, Buryánek a Očipka. Pak ale Dobeš obalamutil dva blšanské obránce, přistrčil míč Reinovi, který prostřelil Klímu – 1:0. Domácí pokračovali v náporu, jedinou příležitost hostů vytěsnil Vaňák na roh. Sedm minut před poločasem zachyboval jinak výtečný brankář Klíma a pro Očipku už nebyl problém trefit odkrytou branku Blšan – 2:0. „Kluci předvedli dobrý poločas, ovšem měli jsme vést daleko vyšším rozdílem. Klidně to mohlo být 6:0 a bylo by to bez zbytečných nervů,“ kroutil hlavou vilémovský manažer Libor Sklenář. Po změně stran Blšany srovnaly hru a brzy se dočkaly snížení. V 57. minutě Jirchář našel hlavičkou pouze blšanského Klinku a ten pohodlně zblízka snížil – 2:1. Domácí pokračovali v zahazování šancí, hlavním „paličem“ byl Rein, který neproměnil hned několik nájezdů na brankáře Klímu. Naštěstí to Vilémov mrzet nemuselo, Blšany se k vyrovnávací trefě nedostaly. Další body tak zůstaly v malé vesničce na Šluknovsku. „V první půli to byl dobrý výkon. Hosté se ve druhé půli zlepšili, naštěstí se jim druhou branku vstřelit nepodařilo. Jinak je naše vítězství naprosto zasloužené,“ dodal vilémovský funkcionář.

SK STAP TRATEC VILÉMOV – FK CHMEL BLŠANY 2:1

Poločas: 2:0. Branky: Rein, Očipka – Klinka. R: Krupa. ŽK 2:3, 370 diváků.
Vilémov: Vaňák – Hyka, Šmalcl, Kopřiva (53. R. Vichterey), Jirchář – Vavroušek, Matějov, Buryánek (82. Winzig), Dobeš – Očipka, Rein (89. Škyta)

Zajímavé minuty utkání

10.30´-11.00´ Jirchář poslal uličku na Matejova,ten volného Kopřivu,ale ten míč minul
13.50´-14.10´ ulička Očipky na Reina,ale ten z 10m trefil jen golmana Klímu
17.15´-17.40´ bombu Hyky nekrytý Buriánek posílá vedle
18.50´-19.15´ parádní patička Vavrouška posílá do šance Očipku,ale ani ten se netrefuje
20.00´-20.50´ Dobeš obešel dva beky hostů narazil zpět REINOVI a ten konečně dává-1:0
26.15´-26.30´ posila z Vdf Matejov vybojoval balon dal Reinovi,ale ten v šanci dává vedle
28.45´-29.00´ dlouhý pas Hyky přes beky přesně na Buryánka,ale střílí zbrkle vedle
35.10´-35.50´ chyba velezkušené čtyřicátníka v brance hostí Klímy a důrazný OČIPKA zvyšuje na 2:0
38.40´-38.55´ snad jediný pokus hostí o vstřelení gólu-Klinkova střela je slabá
39.10´-39.20´ Buryánek se prodral až ke střele po levé straně,ale opět netrefuje
40.30´-40.50´ Rein v sólu nastřeluje jen golmanovy nohy
46.30´-46.50´ pěkná akce našich,ale ligista Siegl odvrací pokus Očipky na roh
56.00´-56.25´ chyba v rozehrávce našich-Jirchář hlavičkuje jen ke KLINKOVI a ten s přehledem nedává Vaňákovi šanci-2:1
66.00´-66.30´ dosahujeme z pohledné akce branky,ale není pro ofsajd uznána
67.50´-68.10´ další nadějná akce končí střelou Reina do obránců Blšan
82.00´-82.15´ akce Buryánek-Vichterey
87.10´-88.00´ Matejov cvičí s obranou soupeře,na přihrávku přichází Vichterey pozdě