Rozjeté Blšany jedou do Opavy

Oplatit podzimní porážku 1:2 a udržet se tak ve bezpečné vzdálenosti od   sestupových pozic. To je cíl Blšan před zápasem na horké půdě v Opavě. Utkání se   hraje již v sobotu v podvečer. AKTUALIZOVÁNO

Naši hráči mohou být v relativním klidu. Náskok na sestupové pozice je sice stále velmi malý, ale přece jen aspoň nějaký. Pokud bychom prohráli v Opavě, zase tak moc se neděje, nejedná se o až tak důležitý zápas. Náš tým má ale dobrou formu a určitě může myslet na dobrý výsledek, minimálně remízu. Je pravdou, že Opava je na jaře také hodně silná – v sedmi zápasech pětkrát vyhrála a ztratila pouze na Žižkově za cennou remízu 1:1 a pak až v minulém kole na Bohemians, kde Slezský FC prohrál 0:3. S Blšany to tedy bude zajímavý zápas, ve kterém jsou sice favoritem domácí, ale už dobře vědí, že je nic snadného nečeká.

Opavský fotbal působí dlouhodobě na pomezí 1. a 2. ligy. V posledních letech si prošel krizí, kdy loňskou sezonu musel strávit až v krajském přeboru. V létě ale koupil druholigovou licenci a nyní se statečně bije ve druhé nejvyšší soutěži. Průběžné 5.místo je velmi dobrou vizitkou týmu, který tak už může jako jeden z prvních v celé druhé lize dohrávat sezonu v klidu. Je v podstatě zachráněn a na postup už také myslet nemůže, to ale ani zdaleka nebylo opavským předsezónním cílem. Za zmínku stojí opavští fanoušci, kteří patří k nejlepším ve druhé lize, hned po Bohemians 1905. Na zápasy jich chodí kolem 3 tisíc a zhruba tolik se asi dá čekat i v sobotu na Blšanech.

Chmelařům stále chybí zraněný Jan Poláček, ale na marodku přibyl i Ondřej Šiml. Ten má po nakopnutí takové zdravotní problémy, že zřejmě bude muset jít na operaci, čímž by pro něj letošní sezona skončila. Drobné problémy má i Michal Smejkal, náš nejproduktivnější útočník, ale panuje přesvědčení, že by se měl do zápasu v Opavě dát do pořádku. Vykartovaného hráče nemáme. Trenér Bičovský bude brát do Opavy pravděpodobně 16 hráčů, tj. nejspíš fotbalisty: Svoboda, Rada, Jamrich, Rosa, Zachariáš, Loos, Krejčík, Novotný, Rosendo, Jedinák, Pilař, Andrei, Bogdanov, Klasna, Smejkal a Kožíšek.

Opava bude potrádat svou gólmana Nováka, jedničku na tomto postu, který má disciplinární trest za červenou kartu v minulém kole.

Zápas se bude hrát v sobotu od 17.00 na stadionu v Opavě. O výsledku vás budeme rychle po zápase informovat na našich stránkách.

doporučujeme: www.sfc.cz

FK Chmel Blšany | 27.4.2007 4:05 | 632x přečteno