Na soustředění FC MAS Táborsko jede 22 hráčů, a pozor: mezi nimi Jan Šimák!

Táborsko -  Po druhém místě na turnaji v Hluboké nad Vltavou odjíždí v pondělí 16. července celkem 22 fotbalistů druholigového kádru FC MAS Táborsko na soustředění do Blšan. Ve výpravě je nově jedno velké jméno: výjimečně talentovaný fotbalista, který toho mohl ve fotbalu dokázat mnohem více – třiatřicetiletý záložník Jan Šimák. Předseda představenstva klubu Jiří Smrž sdělil, že hráč bude v Táborsku prozatím působit půl roku. „V pátek se uskutečnilo jednání mezi mnou, Honzou Šimákem a trenérem Zákostelským. Dohodli jsme se na podmínkách půlroční smlouvy. Hráč by pak chtěl znovu odejít do zahraničí, které preferuje, ale uvidíme, jak bude situace vypadat,“ uvedl Jiří Smrž, jehož dlouhodobou filozofií je, aby se do klubu vraceli fotbalisté, kteří pocházejí z Táborska, nebo tu působili. Právě proto se teď pere o místo v kádru jedenadvacetiletý Jiří Smetana. Jiří Smrž v souvislosti s Janem Šimákem připomenul, že v roce 1996 hrál za Spartak MAS Sezimovo Ústí bratr – Michal Šimák. Oba bratři vyrostli ve středočeském Meznu v okrese Benešov.

Jan Šimák se představil už ve dvaceti letech v Gambrinus lize za Blšany, kde působil až do roku 2000. Na konto si tu připsal během čtyř let 99 startů, nastřílel 16 branek. Na přelomu tisíciletí odešel do německého Hannoveru 96, kde v sezoně 2001/02 pomohl k postupu do nejvyšší soutěže. Dalším německým klubem byl slavný Bayern Leverkusen. Odehrál tu jednu sezonu a pak odešel na hostování zpět do Hannoveru 96. V sezoně 2003/04 hráč oznámil konec kariéry. Důvodem bylo psychické vyčerpání. V létě roku 2004 ho přesto angažovala pražská Sparta, kde stihl dva tituly. V roce 2007 se dostal do klubu FC Carl Zeiss Jena, poté zamířil do Stuttgartu, následně do Mohuče a pak znovu do Jeny, kde mu letos skončila smlouva. Jan Šimák se stal s týmem do 21 let vicemistrem Evropy (2000), startoval na olympiádě a jednou si zahrál za národní tým.

Na soustředění FC MAS Táborsko do Blšan v pondělí pojedou:

Brankáři: Fryšták a Fišan.

Obránci: Smrek, Mašek, Gallo (o tom hráči se jedná), Mráz (o příchodu toho hráče přineseme brzy podrobnou zprávu), Smetana, Kotrba, Kalášek, Sláma (jedná se s Dynamem ČB).

Záložníci: Kavka, Voráček (jedná se s Pískem), Cíferský, Kočí, Jasanský, Dobal, Zajac, Nohava, Šimák.

Útočníci: Mach, Strnad, Džafić.

Na soustředění nejedou a budou trénovat s juniorkou nebo s divizním béčkem: brankáře Varyš, obránce Hric, záložník Houška a záložník Civić („Jediný zahraniční hráč v bývalé Jugoslávie, který nás zaujal. Počítáme s ním do juniorské ligy,“ řekl Jiří Smrž.).

V Blšanech bude kádr pracovat na herním projevu. „Budeme se sehrávat. Přece jen ze základní sestavy odešlo sedm hráčů. Například obrana je úplně jiná,“ podotkl trenér FC MAS Táborsko Luboš Zákostelský. V úterý 17. července v Blšanech Jihočeši sehrají přípravné utkání s Karlovými Vary. Začátek bude v 17.00

FK Chmel Blšany | 15.7.2012 12:23 | 3340x přečteno