FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Zimní příprava začala i s Jiřím Novotným

  Měsíční dovolená fotbalistů skončila, na začátku týdne se hráči poprvé sešli na   treninku, aby zahájili zimní přípravu. Trenér Bičovský se pozdravil s mírně   pozměněným kádrem, který ale dozná dalších změn v příštích týdnech.   AKTUALIZOVÁNO

Jak jsme již uvedli dříve, proti podzimu ubyla ze soupisky pětice fotbalistů, kterou si vybral Siad Most. Belaň, Bogdanov, Čonka, Štípek a Flaišman zahájili přípravu v Mostě a rvou se tam o místo v sestavě. Zatím nepříliš úspěšně, hrají maximálně za juniorku. Pokud v Mostě budou shledáni nepotřebnými, přesunou se s velkou pravděpodobností zpět do Blšan, aby hráli druhou ligu.

Na druhou stranu, kouč Bičovský bude mít k dispozici od pondělí i nové tváře. Do branky přijde velká posila, zkušený 32-letý gólman Martin Svoboda, který chytal první ligu v Mostě a už na konci devadesátých let v Hradci Králové. V Blšanech podepsal půroční hostování do konce sezony, jeho příchod je tak už hotovou věcí. O místo jedničky se bude rvát s Filipem Radou. Výrazné zkvalitnění konkurence.

Mnohem významnější posilou je ale obránce Jiří Novotný, který se také upsal na půlroční hostování. Je to třináctinásobný mistr české ligy se Spartou, který odkopal 405 prvoligových zápasů, dal v nich na obránce úctyhodných 31 branek a působil i v ruské lize. Více než třicet zápasů odkopal i v české reprezentaci. Do Blšan se tento 37-letý veterán nyní rozhodl jít proto, že v Mostě už pro něm nebylo místo na soupisce. Měl víc možností na další působení, ale Blšany zvolil kvůli geografické poloze, kdy chce být v závěru kariéry už s rodinou. Jeho příchodem se výrazně zvýšil věkový průměr našeho týmu, ale hlavně přišla spousta zkušeností do obrany. Právě ty na podzim chyběly. Doufejme, že Novotný prokáže, že i ve svém fotbalově požehnaném věku má co nabídnout druholigovému týmu bojujícímu o záchranu.

Po půlročním hostování v Mostě se do Blšan vrací Jan Klasna, který se na podzim rozehrával po zranění v divizi. Teď se pokusí dostat do A-týmu trenéra Bičovského. Siad Most by měl podle plánu do Blšan dodat i nějaké další fotbalisty ze zahraničí, které by měl náš klub během zimy vyzkoušet.

Druholigová soutěž zahajuje svou jarní část až za téměř dva měsíce, do té doby odehraje Chmel spousty přípravných zápasů, během nichž bude opět vyzkoušeno mnoho dosavadních i nových fotbalistů. Začínáme v sobotu 20.ledna zápasem s prvoligovými Teplicemi v rámci turnaje Tisport Cup v Mostě. Kromě tohoto velmi kvalitně obsazeného turnaje ještě Chmel čeká dohrání turnaje na Vyšehradě a také značné množství individuálně sjednaných zápasů. Celý program je v sekci Zimní příprava, v sekci Speciály v levé části stránky.

Většinou se bude v zimě hrát mimo Blšany, protože v našem sportovním areálu není umělá tráva pro zimní zápasy. Nicméně letošní povětrnostní podmínky jsou velmi příznivé, takže se zatím dá hrát i trénovat na živé trávě. Fotbalu chtivé fanoušky můžeme pozvat už na nejbližší středu 17.ledna, kdy se v Blšanech od 14:00 odehraje přípravný zápas Siad Most – Slavia Praha.

Blšany a s nimi i jejich fanoušci zase začínají žít fotbalem!

FK Chmel Blšany | 16.1.2007 22:45 | 560x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 1.10.2023 8:38:15