FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Zbytečný výlet do Brna stál 50 000Kč

Gambrinus liga Naši fotbalisté se o víkendu vydali do Brna. Zbytečně. Ligové utkání bylo odloženo, protože na hřiště napadlo 15 centimetrů nového sněhu a pořadatelé předem vzdali boj s ním.

Verdikt padl už kolem deváté hodiny dopolední. Pořadatelé oznámili, že sníh odklidit nestihnou- což je trochu nepochopitelné, protože do zápasu zbývalo osm hodin a při maximálním nasazení techniky a lidí… přitom sněžení bylo dopředu hlášeno v předpovědi počasí. Hráči Blšan, kteří na jih Moravy přijeli již v sobotu večer, tak už v neděli v 9:30 nasedali do autobusu, aby se vydali na cestu zpět. Třetí zápas jara ze čtyř plánovaných byl odložen. Do Brna tak tým opravdu jel jen na turistický výlet.

Takový zájezd na jih Moravy s ubytováním v hotelu také něco stojí. Pan sekretář Lubomír Trnka odhadl náklady na nejméně 50 000Kč. V ní je zahrnuta doprava na místo v hodnotě cca. 20 tisíc Kč a ubytování se stravou, které přišlo asi na 30 tisíc. Přitom ubytování v braněnském hotelu Myslivna patří mezi ty levnější. Podle našeho odhadu se celková částka za cestu do Brna podobá jedné měsíční výplatě průměrného blšanského fotbalisty (ačkoliv přesná výše platů se u hráčů nezveřejňuje).

Na nečekané odložení zápasu ihned klub reagoval. V rámci udržení zápasového rytmu sehraje zítra, tj. v úterý 14.března, FK Chmel přípravné utkání na umělé trávě v pražském Braníku proti Viktorii Žižkov, které byl víkendový zápas také zrušen. Úterní přátelák začíná v 11:00.

Pokud jde o náhradní termín odloženého zápasu v Brně, o tom se bude teprve jednat. Blšanští funkcionáři budou muset velice kalkulovat, protože jde o odložení už třetího zápasu a náš kádr není dost široký na to, aby mohl hrát stále v termínech neděle-středa-neděle. Podle vyjádření sekretáře Trnky budou Blšany navrhovat termín 19.4., případně ještě později, ale dále už připadá v úvahu pouze termín 3.5., poté už končí liga. Sebelepší rozložení odložených zápasů už nás neuchrání před velice náročným jarním programem, kdy nás čekají čtyři zápasy odehrané ve středu.

Je jasné, že toto už třetí odložené utkání nás již velice poškozuje. Naší výhodou je poměrně dost mladých hráčů, kteří lépe fyzicky zvládnou odehrát dva zápasy týdně. Nezbývá než doufat, že se nahušťěný program a s tím související únava výrazně nepromítnou do výsledků týmu.

FK Chmel Blšany | 13.3.2006 11:43 | 561x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 30.9.2023 14:09:22