FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Zastaví rozjetý Chmel ambiciózní Varnsdorf ?

  Možná už se zase začne vyplácet chodit do Blšan na fotbal. Náš tým totiž dvakrát   za sebou vyhrál a zdá se, jeho výkony jdou zřetelně nahoru. Tuto neděli však   přijede těžký soupeř.

Až za Lužickými horami na samém severu republiky sídlí Slovan Varnsdorf. Klub, který tradičně působí na úrovni ČFL nebo divize. Od roku 1977 hrál 18 let divizi, poté jeden rok strávil přeboru, následovaly dva roky opět divize a poté, od roku 1998, už severočeši kopou ČFL. Jsou tak už tradičním účastníkem této soutěže, toto je jejich desátá sezona v řadě. Klub má ale ambici se rozvíjet a stoupat výše. Již několik let se pokouší proniknout do druhé ligy, ale stále se mu to nedaří. Na jaře 2006 skončil druhý, ale postupoval jen jeden. V loňské sezoně šly do druhé ligy nakonec dva kluby… ale Varnsdorf zůstal o bod třetí!

S dobrým zázemím tak klub stále na profisoutěž čeká. Snaží se sestavovat každoročně velice kvalitní tým s nejvyššími ambicemi a nejinak je tomu i letos. Zatím se mu letošní sezona moc nedaří, tým je až šestý. Ovšem toto umístění je zavádějící, tým určitě patří mezi ty úplně nejlepší v ČFL. Jeho největším jménem je útočník Josef Obajdin. Dal by se přirovnat k našemu Gedeonovi, možná je Obajdinova kariéra ještě o trochu bohatší. Má tituly se Spartou, za kterou dlouho hrál. Vyzkoušel si i reprezentaci. Střelec 57 ligových branek. Takové jméno by mohlo být důvodem k návštěvě blšanského stánku o tomto víkendu. Přestože je varnsdorfské hvězdě už 37 let.

Blšany se s Varnsdorfem střetly naposledy v létě 2006. Tehdy z toho byla v přípravném zápase remíza 1:1. Kéž by se opakovala i tentokrát, musíme říct. Sice hrajeme doma, ale proti tak kvalitnímu soupeři bude i remíza úspěchem, i když nám v tabulce příliš nepomůže.

Chmel vyhrál v ČFL poslední dva zápasy, ale musíme počítat, že teď už nás soupeři přestanou podceňovat, což se na minulých zápasech jistě projevilo. I Varsndorf naposledy zvítězil – doma nad Spartou „B“. Trenéru Štefkovi bude chybět vykartovaný David Čonka a několik zraněných včetně Gedeona. Proti minulému utkání se vrátí Heinc. Kvalita by tedy měla zůstat zachována na úrovni, jaká se představila v Kolíně. Bude z toho i stejný výsledek?

Blšanské fanoušky nezbývá než pozvat tuto neděli od 10:30 na zápas se Slovanem Varnsdorf !

FK Chmel Blšany | 12.10.2007 0:09 | 777x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 30.5.2023 9:56:32