Zápas v Brně je podruhé odložen

1.FC BRNO Na zítra plánované utkání 20.kola Gambrinus ligy s Brnem se opět neodehraje! Na vině je infekční onemocnění většiny hráčů Brna, jihomoravané proto byli uvaleni hygienikem do pětidenní karantény.

V noci na dnešek se téměř u všech hráčů Brna objevily vážné střevní potíže. Fotbalisté strávili značnou část noci na toaletách, do rána zhubli až 5 kilogramů vlivem průjmů a zvracení. Podle brněnského lékaře Petra Gála není na vině nervozita z blížícího se duelu s Blšany, ale jde o silně nakažlivou virózu získanou patrně ze stravy. Někteří hráči dokonce museli být odvezeni do nemocnice. Není vyloučeno, že onemocní i další fotbalisté.

Blšany se tentokrát o odkladu utkání dozvěděly dříve, než tým vycestoval, takže finanční dopad zrušení utkání by měl být zanedbatelný. Pro nadcházející zápas jsou vykartováni hned tři klíčoví hráči Chmelu, takže tyto tresty se přesouvají na neděli, kdy hraje tým mistrovské utkání doma proti Baníku Ostrava. Do Brna byli trenérem Bílkem povoláni i čtyři hráči B-týmu, Klasna, Susser, Kacafírek a Bednář. Ti nakonec tedy budou moci hrát středeční zápas B-mužstva v Libiši.

Nový termín utkání Brno -Blšany ještě není znám, jednání mezi funkcionáři už probíhají. Bude to ovšem velmi komplikované, neboť Brno má díky účasti v poháru ČMFS a odložení i víkendového utkání se Slavií nesmírně zaplněný program. Nelze dokonce ani vyloučit, že se utkání bude muset odložit až na termín po skončení ligy. Až bude jasno, budeme samozřejmě na našem webu informovat.

FK Chmel Blšany | 11.4.2006 13:04 | 560x přečteno