FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Z vedení o dvě branky drama do poslední minuty

Situace v závěru tabulky krajského přeboru je stále hodně nejasná. Jistotu sestupu má zatím jen beznadějně poslední Rumburk a s největší pravděpodobností i Kadaň. Se závěrem soutěže přicházejí tradičně podivné a těžko uvěřitelné výsledky.

O to větší váhu mají tři body, které na domácím hřišti vybojovali Chmelaři po výhře nad Proboštovem, i když to byly nakonec nervy.

Blšany měly od začátku převahu. Byly aktivnější, míč držely déle na svých kopačkách, ale k zakončení se dostaly až v 17. minutě, když Pilař mířil vedle.

V 19. už byli domácí nebezpečnější. Pilař uvolnil Žampu, ten šel sám na bránu, ale zakončoval těsně vedle. O dvě minuty později zakončoval opět Žampa, tentokrát hlavou, ale i tentokrát těsně minul. První příležitost měli hosté ve 25. minutě. To zahrávali rohový kop, míč se dostal ke Kočímu, ten ale mířil nad domácí bránu. Krátce na to šel sám na branku Blšan Pelc. Jicha však vyběhl včas a nebezpečí odvrátil na roh.

Ve 32 se domácí už mohli radovat. Vidlička našel před vápnem Míču a ten nekompromisní střelou rozvlnil proboštovskou síť. Za další tři minuty zahrával trestný kop domácích Míča a brankař Štrál odvracel na roh. Za krátko měl šanci Houdek, ale mířil nad. Ve 42. zahrávali hosté rohový kop. Míč z hlavy Kočího však Jícha lapil. V samotném závěru poločasu šli na domácí branku dva hráči Proboštova, ale J. Baran ml. Místo přihrávky na zcela volného Horu zakončil vedle.

Krátce po přestávce se hostující J. Baran ml. Už prosadil, když zachytil rozehrávku domácích, dostal se do brejku a poté, co udělal kličku Jíchovi zakončil do prázdné brány. Za další čtyři minuty musel zachraňovat z prázdné brány Šimon. V téže minutě pal pálil Pilař těsně nad. Pak se předvedl střídající Cipruš. V 63. zahrával Pilař roh, na ten si vyskočil Cipruš a hlavou posla domácí do vedení. Pak to zkusil z dálky další střídající, Šmíd, ale jeho střelu brankař kryl. V 70. přišla parádní akce Chmelařů. Cipruš vysunul po levém křídle Šimona, ten poslal podél zadní čáry přes celé pokutové území na Pilaře, který číhal u zadní tyče ten dával do prázdné. Už to vypadalo na poklidný závěr, jenže. Hosté zabrali a v 74. snížil nepokrytý Hricák střelou k tyči. V 78. mohl rozhodnout Němec, ale trefil jen břevno. V 84. minutě mohli udeřit hosté, ale Jícha proti Hricákovi včas vyběhl. Hráč proboštova se poroučel k zemi, za což si vysloužil ŽK.  Pak hosté zahrávali dva rohy za sebou, ale Jícha byl pozorný a Chmelaři tak těsnou výhru udrželi.

Branky: 32. Míča, 63. Cipruš, 70. Pilař – 52. J. Baran ml., 74. Hricák

Rozhodčí Krutina, Javorek, Nedvěd,  ŽK 3:2, 100 diváků

FK Cmlel Blšany – TJ Proboštov 3:2 (1:0)

Blšany: Jícha – Šimon, Houdek (57. Cipruš), Vidlička, Žampa – Zeman (90. Vácha), Pilař, Míča (77. Němec), Rajnoch, Zdichynec (57. Šmíd) – Prückner.

Za článek a fotky děkuji Jardovi Tošnerovi ze Svobodného Hlasu

FK Chmel Blšany | 8.6.2015 10:28 | 1139x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 29.11.2023 23:35:16